13.12.2015 09:11:14

Kralji klonili po podaljšku, podaja Kopitarja

Ekipa severnoameriške hokejske lige NHL Los Angeles Kings je morala priznati premoč Buffalu Sabres.

Kralji so po podaljšku izgubili z 1:2. Osemindvajsetletni slovenski zvezdnik Anže Kopitar je vpisal podajo pri prvem golu na tekmi, ki ga je dal Marian Gaborik.

Gaborik je bil uspešen v peti minuti. V osmi je izenačil Jamie McGinn, v drugi in tretji tretjini pa gola ni več bilo. V podaljšku je Buffalo potreboval 3:19 minute, da je zadel, natančen je bil Ryan O'Reilly - to je bil njegov stoti gol v ligi NHL.

"Čakal sem in gledal, kaj je odprto. Bil sem v padcu, zato sem nemudoma poizkušal s strelom," je odločilni gol opisal junak Buffala, ki je na zadnjih sedmih tekmah dosegel tri gole in sedem podaj, eno od njih na tekmi proti kraljem. Buffalo je prvič v štirih poizkusih dobil tekmo po podaljšku.

ŠE TRI TEKME V PODALJŠEK
Sicer so se poleg tekme Buffalo - LA Kings po podaljšku končale še tri. Na dveh so gledalci videli po devet golov, obe sta se končali s 5:4, s takšnim izidom so se veselili igralci Caroline proti Arizoni in Calgaryja proti New York Rangers. Po podaljšku so se zmage s 3:2 veselili še hokejisti New York Islanders proti Columbusu. Boston je s 3:1 odpravil Florido, z enakim izidom je zmagal Montreal proti Ottawi, Nashville je z 2:3 izgubil proti Coloradu, St. Louis je bil s 3:0 boljši od Dallasa, Minnesota je z 2:0 odpravila San Jose.