12.12.2015 18:44:29

Mladi hokejisti začeli s porazom

Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je nastope na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B) v francoskem Megevu začela s porazom z 2:3 (0:0, 1:0, 1:2; 0:1) po podaljšku proti Veliki Britaniji.

Za Slovenijo je prvi zadetek dosegel Janez Orehek v 27. minuti, po britanskem izenačenju in vodstvu v dobri minuti zadnjega dela je za 2:2 poskrbel Marko Tarman v 51. minuti, po nedoločenem izidu v rednem delu pa so Britanci za zmago prek Lewisa Hooka zadeli že v 61. minuti.

Barve slovenske izbrane vrste branijo vratarji Mark Vlahovič, Urban Avsenik in Tilen Spreitzer, branilci Mark Čepon, Nik Grahut, Miha Mercina, Marko Tarman, Martin Rus, Žan Kuzman, Nik Unuk ter napadalci Miha Zajc, Luka Maver, Gašper Glavič, Matic Jeklič, Nik Simšič, Janez Orehek, Rok Avsenek, Blaž Tomaževič, Rok Macuh, Matjaž Šubic, Nejc Mašič, Žan Jezovšek in Aljaž Chvatal.
Po današnji tekmi z Britanci čakajo Slovence še tri preizkušnje, v nedeljo ob 19. uri z domačini Francozi, v sredo 16. decembra ob 19. uri s Poljaki ter za konec 18. decembra ob 15.30 še z Ukrajino.