Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

0 24.10.2019 21:57:52

Za Jeseničane nov poraz po dodatnem delu igre

Jurij Kodrun
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige gostili Cortino in po kazenskih strelih izgubili s 3:4 (0:1, 3:2, 0:0; 0:1).

Jeseničani nadaljujejo predstave zadnjih tekem, ko izgubljajo v podaljških ali po kazenskih strelih. Na zadnjih štirih dvobojih so tri izgubili na podoben način, z Rittnom, Kitzbühlom in danes še s Cortino, vmes pa so gladko dobili tkemo s Feldkirchom.

Današnji obračun je bil za Jeseničane zadnji pred sobotnim derbijem v Ljubljani, ko se bosta prvič za točke v alpski ligi v tej sezoni pomerila največja slovenska tekmeca.

Izbranci Mitje Šivica so generalko za jubilejni 500. derbi opravili polovično uspešno, proti drugouvrščeni ekipi lige so bili blizu, a nazadnje vendarle iztržili le točko.

Domači so vseskozi lovili zaostanek, toda na vsak gol gostov so imeli odgovor. Prvega domačega je zadel Andrej Hebar, na 2:2 je izenačil Gašper Seršen ob igralcu več, na 3:3 pa v 37. minuti Gašper Korošec.

Odločitev je nato po zadnji tretjini in podaljšku brez zadetkov padla šele po kazenskih strelih, kjer pa so bili uspešnejši hokejisti Cortine.

Slovenski derbi med SŽ Olimpijo in Sijem Acronijem Jesenicami bo na sporedu v soboto ob 17.30 v dvorani Tivoli.

Značke: hokej, jesenice