andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 30.07.2022 12:15:52

Kauzer poslal sporočilo! Računajte name!

Peter Kauzer in Eva Terčelj sta se uvrstila v finale svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Augsburgu. Izkušena slovenska kajakaša, oba že svetovna prvaka, sta se v polfinalu znala spopasti z zahtevno olimpijsko progo na reki Lech, Kauzer je bil celo najhitrejši, Terčeljeva pa je zasedla četrto mesto.

Oba sta na cilj prišla brez kazenskih sekund za dotik vratc. Olimpijski podprvak iz Ria je bil za 33 stotink sekunde hitrejši od Italijana Giovannija de Gennara.

Preostali Slovenci se finalu niso niti približali. Martin Srabotnik se je z dvema kazenskima sekundama uvrstil na 25., Vid Kuder Marušič je bil s štirimi dotiki 30., Eva Alina Hočevar z enim 24., Ajda Novak pa s kar 56 kazenskimi sekundami 27.

Ženski finale se bo začel ob 12.05, moški pa ob 12.45.

Značke: kajak kanu, sp