Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 30.09.2018 08:50:12

Brazilija četrtič ali Poljska tretjič?

V Torinu se bo danes končalo 19. moško svetovno odbojkarsko prvenstvo. V finalnem obračunu se bosta ob 21.15 uri pomerila ista tekmeca kot na prvenstvu pred štirimi leti, to sta Brazilija in branilka naslova Poljska. Pred tem bo ob 17. uri še obračun za tretje mesto med Srbijo in ZDA.

V sinočnjih polfinalih je Brazilija predvsem po zaslugi zbrano odigranih končnic nizov s 3:0 ugnala Srbijo, Poljska pa je bila v izenačenem dvoboju, v katerem je blestel predvsem poljski korektor Bartosz Kurek, dosegel je 29 točk, s 3:2 boljša od ZDA, ki se tako niso dokopale do svojega drugega finala na prvenstvih.

Brazilci so se v finale uvrstili že petič zaporedoma in šestič nasploh, lovili bodo svoj četrti naslov, Poljaki pa bodo finale igrali četrtič, dvakrat so že bili uspešni. Brazilija in Poljska se bosta v finalu srečali drugič, oboji imajo zmago in poraz.

Srbija ima doslej na prvenstvih eno srebrno in eno bronasto kolajno, Američani pa imajo poleg ene zlate, prvaki so bili leta 1986, še eno bronasto kolajno.

Značke: odbojka, sp