Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 29.09.2018 21:51:15

Peter Kauzer s petim časom v finale

Slovenski kajakaš na divjih vodah Peter Kauzer bo v nedeljo veslal v finalu svetovnega prvenstva v Rio de Janeiru. Olimpijski podprvak je na olimpijski progi v polfinalu zabeležil peti čas, prehiteli so ga Britanec Joseph Clarke, Poljak Michal Pasiut ter Čeha Jiri Prskavec in Ondrej Tunka.

Razlike med prvimi petimi tekmovalci - vsi so progo prevozili brez dotikov vratc, so bile zelo majhne, Kauzer je za Clarkom zaostal za vsega 47 stotink sekunde.

Preostala dva slovenska tekmovalca se nista uvrstila v finale desetih najboljših. Žanu Jakšetu je za to zmanjkalo le 27 stotink sekunde, zasedel je 23. mesto, pokopal ga je dotik, če ga ne bi imel, bi zasedel šesto mesto. Dve kazenski minuti si je za dotik prislužil tudi Martin Srabotnik, ki je na koncu zasedel 31. mesto.

Poleg petih najhitrejših bodo v finalu veslali še Italijan Giovanni de Gennaro, Nemec Hannes Aigner, Čeh Vit Prindiš, Rus Pavel Eigel in Francoz Boris Neveu.

Značke: kajak kanu, sp