Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 29.09.2018 20:38:58

Peter John Stevens na stopničkah v Eindhovnu

Peter John Stevens
Plavalec kranjskega Triglava Peter John Stevens je na tekmi svetovnega pokala v Eindhovnu osvojil drugo mesto na 50 m prsno. Njegov izid 26,10 je presegel le Brazilec Felipe Lima, bronast na zadnjem svetovnem prvenstvu v 25-metrskih bazenih v Kanadi z znamko 25,92. Bron je s 26,30 osvojil Rus Kiril Prigoda.

Stevens in Lima sta stara znanca z največjih tekmovanj, na zadnjem SP v kanadskem Windsorju pa je bil Stevens s srebrnim odličjem tesno pred Brazilcem. Tudi letos decembra oba plavalca čaka SP v 25-metrskem bazenu v kitajskem Hangzhouju.

"Peter je začel z nastopi na seriji svetovnih pokalov, po petih tekmah pa bo vrhunec zimske sezone na SP na Kitajskem. V petek še ni pokazal prave forme, saj tarna, da ima po prihodu iz ZDA še težave s privajanjem na časovno razliko, obenem pa je v finalu prehitro začel. Danes je bila sloka že drugačna, osnovni cilj pa je, da s tekme v tekmo stopnjuje svoje dosežke," je cilje svojega varovanca razložil trener Luka Berdajs, zadovoljen z izkupičkom na Nizozemskem.

V Eindhovnu je Stevens že v petek osvojil osmo mesto na 100 m prsno, na 100 m mešano pa z osebnim rekordom 55,52 14. V nedeljo ga čaka še nastop na 200 m prsno. Iz Nizozemske se bodo plavalci prihodnji teden preselili na svetovni pokal v Budimpešto.