Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

slovenija, danska, evropsko-prvenstvo Ekipa24.si

Kakšen drugi polčas! Po zaostanku z 0:1 so se ...

Marylin ni mogla brez čudežnih injekcij, ki so delovale tudi na njeno psiho Odkrito.si

Danci so znoreli! Pogačar Sloveniji na velikem ...

0 25.05.2024 10:55:19

Nov uspeh slovenskega športa! Tim Toplak je postal evropski prvak

inst
Tim Toplak je v borbah do 69 kg na članskem evropskem prvenstvu v Gelsenkirchnu v Nemčiji osvojil zlato medaljo in postal evropski prvak v ju-jitsuju.

Toplaku je žreb v prvi borbi namenil Danca Lunda Jacoba Mejborna, ki ga je Slovenec suvereno premagal s 50:0. V drugi je s 14:13 premagal Aleksa Radulovića iz Črne gore, v tretji pa Francoza Bena Alija Farido s 16:13 in se prebil v finale.

V dvoboju z izkušenim Dancem Jesperjem Kilbagom je bilo do konca izenačeno. Danec si je uvodu nabral nekaj prednosti, v nadaljevanju pa sta tekmovalca, ki se dobro poznata, izkoriščala taktične prednosti in slabosti ter nizala točko za točko.

V odločilnih sekundah je bil Toplak v zaostanku, a je Slovenec izvedel kombinacijo popolnega meta za ippon, zatem pa nasprotnika podredil v končni prijem, iz katerega ni bilo rešitve.

Toplak je z zmago utrdil svoj položaj na svetovni lestvici, kjer je bil pred EP drugi, in kvalifikacijski položaj za svetovne igre 2025, kjer je v svoji kategoriji na prvem mestu.

Značke: ep, ju-jitsu