Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 13.11.2018 16:41:48

KAKŠEN KRALJ! Slovenski rokometaš poskrbel za fair play potezo tedna, meseca, leta... (video)

ehf
Staš Skube je na nedeljski tekmi med Vardarjem in Barcelono poskrbel za potezo, o kateri se bo še dolgo govorilo.

Bilo je na začetku drugega polčasa, ko je Staš Skube, organizator igre Vardarja krenil v prodor. Pristal je na tleh, sodnik pa je bil prepričan, da je imel pri tem prste vmes rokometaš Barcelone Dika Mem, ki je na videz nevarno posredoval. Nemudoma mu je pokazal dvominutno kazen in mladi Francoz bi bržkone tudi pristal na klopi, če se ne bi vmešal Skube. Slednji je sodnika prepričal, da prekrška ni bilo in sodnik je preklical svojo odločitev, Mem pa se je zahvalil Skubetu.

Glede na to, da je bil Vardar že takrat v precejšnjem zaostanku in bi jim dve minuti z igralcem več še kako prav prišli, je gesta še toliko bolj hvalevredna. Barca je na koncu iz skopskega pekla dejansko odnesla obe točki (30:26), a med zmagovalci večera je bil tudi Skube. Bila je to fair play poteza tedna. Poteza, kakršnih bi si želeli še več.