Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 10.11.2018 22:02:40

Celjani po hudem boju izgubili v Zagrebu

Jurij Kodrun
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v sedmem krogu evropske lige prvakov v gosteh izgubili proti hrvaškemu Zagrebu z 22:24 (9:11).

* Arena Zagreb, sodnika: Zotin in Volodkov (oba Rusija).
* Zagreb: Ristanović, Kastelic, Vistorop, Mrakovčić 1, Božić Pavletić 2, Kontrec 2, Burić, Sršen 3, Horvat 6, Potočnik 1, Ravnić, Qerimi 3, Mandić 4, Hrstić, Bičanić 2, Vekić.
* Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Ferlin, Vujović 5, Jurečič 1, Malus, Kljun, Kosec, Razgor 2, Ovniček 3, Nenadić 4, Accambray 2, Kodrin 2, Horžen 2, Anić 1, Bećiri.
* Sedemmetrovke: Zagreb 4 (3), Celje Pivovarna Laško 3 (1).
* Izključitve: Zagreb 10, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

zagreb celje

Slovenski rokometni prvak iz Celja je doživel peti poraz v evropski ligi prvakov. Po danskemu Skjernu, francoskima PSG in Nantesu ter madžarskemu Picku iz Szegeda je danes moral priznati premoč tudi hrvaškemu Zagrebu, v prvi polovici tekmovanja v elitni skupini B pa je ukanil nemški Flensburg-Handewitt in ukrajinski Motor Zaporožje. Celjska ekipa se bo v prihodnjem krogu na domačem igrišču znova pomerila z Zagrebom, tekma bo v nedeljo, 18. novembra.

Izbranci Tomaža Ocvirka so medlo odprli dvoboj v hrvaški prestolnici in že v zgodnjem obdobju zašli v težave. Igra v napadu jim nikakor ni stekla, ob tem je slovenski reprezentančni vratar pri domači zasedbi Urh Kastelic zelo hitro dosegel pravo "delovno temperaturo", tudi celjska obramba je bila slaba in polna vrzeli.

zagreb celje 1

Zagrebčani, ki so v prejšnjem krogu v gosteh pošteno namučili tekmece iz Nantesa, sicer osmoljence letošnje finalne tekme zaključnega turnirja v Kölnu, so bili v vseh elementih igre boljši od Celjanov, ki so si po vsega enajstih minutah priigrali zaostanek štirih golov (2:6).

Celjski strateg je z minuto odmora prekinil "agonijo" svojih varovancev, ki so se v nadaljevanju veliko bolj enakovredno zoperstavili svojim tradicionalnim mednarodnim tekmecem in se jim v 18. minuti približali na dva gola zaostanka (6:8).

celje navijaci

Izključitev Kristjana Horžena jih je malce vrgla iz tira. V 20. minuti so znova zaostali za štiri gole (6:10), v končnici prvega polčasa pa so - predvsem na račun nekaterih sijajnih obramb vratarja Klemena Ferlina - prepolovili primanjkljaj in na velik odmor odmor odšli z zaostankom dveh golov (9:11).

Igra Celjanov v začetku drugega polčasa nikakor ni stekla, nikakor ni našla pravega recepta za igro gostiteljev, ki so jim v 43. minuti prvič na dvoboju ušli na pet golov (12:17).

A igralci iz mesta ob Savinji niso vrgli puške v koruzo, vidno so izboljšali svojo igro v obrambi in se po dveh golih Davida Razgorja v 49. minuti tekmecem približali na vsega dva gola (17:19), tri minute kasneje pa je Horžen znižal na 20:21.

V izjemno razburljivi in izenačeni končnici so odločale malenkosti, Celjani so dihali za ovratnik Zagrebčanom, odločilnega koraka pa niso naredili. Vselej so bili nekoliko prekratki, dobro minuto pred koncem tekme so zaostali za tri gole (21:24) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Zagrebu.

ferlin

V celjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Branko Vujović s petimi in Draško Nenadić s štirimi goli.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: "Škoda je slabega začetka. Uvodoma je delovalo, kot da nismo verjeli, da lahko zmagamo. Kljub slabi igri in realizaciji v napadu smo se do zaključka prvega dela približali na dva zadetka. Obrambo smo popravili, v napadu pa igrali preveč statično. Prepozno smo začeli verjeti v končni uspeh, pri tem pa nas je tudi v drugem delu pokopala slaba realizacija."

Rok Ovniček, igralec Celja Pivovarne Laško: "Vsekakor je glavni razlog za poraz slaba igra v napadu. Dvaindvajset zadetkov je premalo, da bi tekmo lahko dobili. Vseeno čestitke fantom, da smo se po zaostanku vrnili v igro, v zaključku pa smo znova naredili enake napake, grešili v napadu, Zagreb pa je to izkoristil in zmagal."