Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 10.11.2018 16:37:17

Krim Mercator - Györ 23:32 (10:16)

Bobo
Rokometašice Krima Mercatorja so v 5. krogu lige prvakinj na Kodeljevem izgubile proti Györu s 23:32 (10:16). Izbranke Uroša Bregarja, ki so si že zagotovile nastop v drugem delu, bodo zadnjo tekmo predtekmovanja igrale v soboto, ko bodo gostovale pri Thüringerju.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1700, sodnici: Nastase in Stancu (obe Romunija).
* Krim Mercator: Marinček Ribežl, Vojnović, Tsakalou 4, Krsnik, Barič 2, Stanko 3, Zulić 5 (2), Vučko 1, Žabjek, Gnabouyou, Amon, Perederij 4, Ristovska 4.
* Györ: Oftedal 2, Amorim 7, Bodi 1, Leynaud, Kristiansen 4, Groot 6, Knedlikova 2, Fodor, Görbicz 3 (2), Afentaler, Puhalak 1, Varga, Brattset 3, Kiss, Hansen 3, Grimsboe.
* Sedemmetrovke: Krim Mercator 5 (2), Györ 2 (2).
* Izključitve: Krim Mercator 8, Györ 8 minut.

Ljubljančanke so pričakovano še drugič v sezoni izgubile proti branilkam naslova. Tokrat so se bolje upirale kot na prvi medsebojni tekmi, ki so jo izgubile za 16 zadetkov. Poraz sicer ni usoden, saj sta si obe ekipi že pred tem zagotovili napredovanje v drugi del tekmovanja.

Uvod tekme se krimovkam še zdaleč ni posrečil, saj so favorizirane gostje hitro povedle s 5:0. Bregar je tako hitro moral vzeti minuto odmora, po kateri se je igra Krima popravila. Prvi zadetek za domače je dosegla Olga Perederij v sedmi minuti, sledilo pa je boljše strelsko obdobje Krima, tudi po zaslugi izključitve tekmic. Tako so se v 15. minuti približale zgolj na zadetek zaostanka, ko je po protinapadu za 6:7 zadela Polona Barič.

Tudi v naslednjih minutah so se domače dobro kosale z madžarsko ekipo, ki pa je v 27. minuti po seriji štirih golov znova pobegnila za pet golov (14:9). Dve minuti pred koncem je Veronica Kristiansen poskrbel za dotlej najvišjo prednost (15:9). Prednost petih zadetkov so gostje nesle tudi na glavni odmor.

V drugem polčasu je bil Györ ves čas v prednosti, kljub temu, da so se domače nekajkrat približale na zgolj tri zadetke, pa zmaga gostij ni bila praktično nikoli vprašljiva, tudi po zaslugi odlične, 186 centimetrov visoke brazilske leve zunanje igralke Eduarde Amorim, ki je med drugim v 48. minuti zadela za 27:18. Najvišja prednost je sicer znašala prav devet golov.

Pri domačih je bila najboljša strelka Nina Zulić s petimi zadetki, pri gostjah pa sta prednjačili Amorimova s sedmimi in Cornelia Groot s šestimi goli. Obe sta metali stoodstotno.

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja: "Začeli smo slabo, zato je bila razlika takoj na začetku 0:5. V nadaljevanju prvega polčasa smo nato postavili ravnotežje in prišli na zelo ugoden rezultat. Kasneje so izključitve pripomogle k rezultatskemu zaostanku in zvezdniška ekipa je nato razliko le še zviševala. Zelo me veseli, da smo dolgo držali odpor in so svojo priložnost dobile mlajše, Hana Vučko se je vpisala med strelke. Težka borba je za nami, Györ pa je pokazal svojo kakovost."

Nina Zulić, igralka Krima Mercatorja: "Györ je zvezdniška ekipa, ki ji je zelo težko slediti, sploh glede na to, da nas pestijo poškodbe. Vedno nekdo manjka. Menim, da smo korektno odigrale to tekmo, le določene stvari so bile nekoliko slabše. Györ je pač takšna ekipa, ki te že sama prisili v napake. Ne glede na vse je bila tekma z naše strani dobro izpeljana."