Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 22.01.2016 22:51:21

Rušilna moč slovenskih krvnikov

Na evropskem prvenstvu za rokometaše na Poljskem so danes igrali dve tekmi v drugem delu tekmovanja v skupini II. Nemčija je bila prepričljiva in je z 29:19 (17:9) premagala Madžarsko, Švedska in Rusija pa sta se razšli z neodločenim izidom 28:28 (15:15).

Nemci, slovenski krvniki, so naredili velik korak do polfinala. Izbranci Dagurja Sigurdssona, ki so v predtekmovanju pred dvema dnevoma dokončno zaprli vrata Sloveniji za drugi del EP, so bili neusmiljeni tudi do naših vzhodnih sosedov. Po 17:9 v prvem polčasu je bilo že jasno, da Madžarska nima možnosti, razlika pa je do konca dvoboja narasla na deset golov.

Pri Nemčiji je bil najboljši Fabian Wiede s šestimi goli, s petimi mu je sledil Tobias Reichmann, pri Madžarih, ki niso bili zelo učinkoviti, so imeli tri strelce s po tremi: Lazsla in Kornela Nagya ter Imana Jamanija.

Bolj zanimiv in izenačen je bil večerni obračun. Tesno tekmo so v prvem delu dobivali Švedi, Rusi pa so jih lovili ter ulovili z golom Sergeja Šelmenka tri sekunde pred koncem. Zgodba se je ponovila v drugem delu, toda z obratnim razpletom. Po izenačenem izidu 24:24 v 50. minuti so namreč Rusi že povedli za dva gola in videti je bilo, da bodo prednost tudi obdržali, ko je bilo poldrugo minuto pred koncem na semaforju še 28:26.

Toda Švedi se niso predali, najprej je v 59. minuti znižal Matthias Zachrisson, v zadnjem napadu na tekmi pa je, zgolj osem sekund pred koncem, Johan Jakobsson spravil žogo v mrežo za končnih 28:28. Prav Jakobsson je bil z devetimi goli tudi prvi švedski strelec, pri Rusih je dva manj dosegel Timur Dibirov.