Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 20.01.2016 21:53:33

Znani vsi udeleženci drugega dela EP

Po zadnjih štirih tekmah na evropskem rokometnem prvenstvu na Poljskem so znani še zadnje reprezentance, ki bodo igrale v drugem delu turnirja.

Poljski, Franciji, Makedoniji, Norveški, Hrvaški in Belorusiji so se pridružile še Nemčija, Španija, Švedska, Danska, Rusija in Madžarska.

V skupini C je obstala Slovenija, ki je izgubila tekmo proti Nemčiji z 21:25.

V drugi tekmi te skupine sta se pomerila Španija in Švedska. Španci so prvič za dva gola povedli v 21. minuti, ko je semafor kazal 8:6. V 40. minuti so Švedi spet ujeli priključek (14:15), toda ekipa Pirenejskega polotoka si je do 55. minute priigrala štiri gole prednosti (22:18), kar je bilo dovolj za nov par točk, čeprav so se Skandinavci v zaključku močno približali. Španci, pri katerih se je z devetimi goli izkazal Valero Rivera, so se veselili zmage s 24:22.

V prvi tekmi skupine D je Rusija z zmago z 28:21 proti Črni Gori potrdila napredovanje. Večjih težav ruski igralci niso imeli. V 24. minuti so vodili že za šest golov, ob polčasu "le" še za pet (14:9), toda prednost so do 48. minute povečali na 22:13, zmagovalec pa je bil znan. Končni rezultat je bil 28:21.

Zvečer so Danci prav tako brez večjega napora ugnali Madžare s 30:22. Danska reprezentanca je po 1:1 z delnim izidom 5:0 pobegnila tekmecem, imela v 14. minuti že sedem golov zaloge (10:3), to pa je znala zadržati do konca. Najboljši strelec tekme je bil Mikkel Hansen z devetimi zadetki.