Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 21.01.2016 22:25:13

Francozi in Hrvati pometli s konkurenco

V prvih tekmah drugega dela evropskega prvenstva v rokometu za moške na Poljskem je Francija v skupini 1 visoko premagala Belorusijo s 34:23 (20:5), Hrvaška pa Makedonijo s 34:24 (13:17). V tej skupini sta še reprezentanci Poljske in Norveške, ki bosta med sabo igrali v soboto.

Branilci naslova Francozi so v svoji prvi tekmi drugega dela vse dvome o končnem izidu dvoboja z Belorusijo rešili že do sredine prvega polčasa, ko so povedli z 11:4. Do konca prvih 30 minut so svojo prednost povečali na 15 golov razlike, v drugem polčasu je bilo vse le še formalnost. V francoski izbrani vrsti se je z devetimi devetimi goli izkazal Nikola Karabatić, v beloruski reprezentanci jih je toliko dosegel tudi Aleksej Hadkevič. Odlična sta bila tudi oba vratarja francoske reprezentance, saj je veteran Thierry Omeyer ubranil deset strelov, le enega manj pa Vincent Gerard.

Brez velikih težav so do dveh točk prišli tudi hrvaški rokometaši, ki so z golom Domagoja Duvnjaka v 10. minuti povedli s 7:1. Do konca polčasa so se jim Makedonci približali na štiri gole zaostanka, takoj na začetku drugega na tri (14:17), toda v 38. minuti je bilo že 24:16 za hrvaško izbrano vrsto, ki je zasluženo prišla do visoke zmage. Šestkrat je v polno zadel Ivan Slišković, po petkrat sta makedonsko mrežo zatresla Mario Marić in Manuel Štrlek, v makedonski reprezentanci je Dejan Manaskov dosegel sedem golov, njihov najboljši igralec pa se iz štirih poskusov ni vpisal med strelce.

Hrvaška bo v soboto igrala s Francijo, Makedonija pa v ponedeljek z Norveško.

V petek bosta na sporedu prvi dve tekmi v skupini 2. Nemci, ki so s sabo prinesli dve točki, bodo v Vroclavu igrali z Madžari, ki so se v drugi del tekmovanja uvrstili brez točk. Tako kot tudi Švedi, ki se bodo v drugi tekmi pomerili z Rusijo, ki je s sabo prinesla prav tako dve točki. V skupini 2 sta z vsemi štirimi točkami s prvega dela evropskega prvenstva še reprezentanci Danske in Španije, ki bosta med sabo igrali v nedeljo, ko bosta ekipi Švedske in Rusije med sabo igrali že svoji drugi tekmi drugega dela evropskega prvenstva.