Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
ru
ru
04. 10. 2023 · 11:36
05. 10. 2023 · 10:34
Deli članek:

Odgovor iz Celja v Slovenj Gradec: Če bi bili zaščiteni kot kočevski medvedi …

Na zapis slovenjgraškega kluba, pod katerega je podpisan nekdanji predsednik Ivan Praprotnik, sej je odzval nekdanji predsednik izvršnega odbora in upravnega odbora RK Celje Andrej Šušterič.

Spomnimo, RK Slovenj Gradec je na svoje facebook profilu delil zapis, ki je komentiral pritožbo celjske kluba na zaključek tekme v Stični, ki se je končala s 33:33. »To se je pač zgodilo in iz tekme v Stični pač ne gre delati 'primera'. Iz tega izhaja, da mora tudi serijskim nosilcem državnih in pokalnih naslovov Celjanom biti jasno, da niso zaščiteni kot kočevski medvedi,« je med drugim v objavi zapisal Praprotnik, kar je zmotilo Šušteriča.

Njegov zapis, ki smo ga kot odgovor na objavo prejeli na naše uredništvo, spodaj prenašamo v celoti.

"Sporočilo je na facebook strani Rokometnega kluba Slovenj Gradec objavil Ivan Praprotnik, sicer predsednik tega kluba 1981-1992 in pred osamosvojitvijo zadnji mandat tudi član predsedstva RZS. Ne vem, od kje in s kakšnimi dokazi lahko Praprotnik trdi, da so bili Celjani "zaščiteni kot kočevski medvedi" ter kdaj, na katerih tekmah in proti kateremu nasprotniku je (citiram) "tudi kdo ostal kratkih rokavov ali ko so bile okoliščine v prid Celju, kdo drug pa oškodovan. Takrat seveda ni bilo pritožb, bila je le kakšna minuta jeze ali slabe volje, potem je bilo naprej vse spet v redu". Kot dolgoletnemu, spoštovanemu rokometnemu delavcu (in še novinarju povrhu) je Praprotniku prav gotovo jasno, da štejejo le stvarni dokazi, ne pa govoričenje in pisanje kar tako in počez. In, da je s tem, ko je bilo njegovo sporočilo javno objavljeno še na spletnem portalu Ekipa24, posegel v dobro ime kluba, ki je, ne glede na sedanje stanje, dosegel daleč največ v slovenskem moškem rokometu.

Iz malo bolj natančnega vpogleda v zgodovino celjskega rokometa pa je razvidno, da so bili Celjani v bivši Jugoslaviji deležni neštetih sodniških krivic, ki so se, po osamosvojitvi Slovenije, nadaljevale tudi na mnogih tekmah v evropski ligi prvakov - vse do leta 2004, ko so celjski rokometaši, po šestih neuspešnih polfinalih, končno vendarle prišli 'na vrsto' in osvojili naslov evropskih klubskih prvakov, edini doslej v vsej zgodovini slovenskega moškega športa. V državnem prvenstvu samostojne Slovenije so bili Celjani suvereno najboljši do leta 2008 (17 sezon), ko je klub zapustila dotedanja uprava kluba s Tonetom Turnškom na čelu. Edini naslov državnih prvakov so v korist ljubljanskih Prul izgubili v sezoni 2001/02 - pa še tega za zeleno mizo po sporni odločitvi takratnega predsednika in predsedstva RZS. Če bi bili Celjani 'zaščiteni kot kočevski medvedi', se kaj takšnega prav gotovo nebi zgodilo! In, še bolj podrobno - rokometaši Slovenj Gradca so bili Celjanom v državnem prvenstvu 'konkurenčni' le v petih sezonah (1996-1999 in 2003-2005), ko so za Celjani zasedli drugo mesto, a je bila takrat razlika med njima na končni lestvici osem (2003/04) do celo štirinajst (1996/97) točk. Kje so torej tista 'oškodovanja', ki jih v svojem sporočilu omenja Ivan Praprotnik?

Andrej Šušterič

predsednik IO in UO RK Celje (1984-2008)