V Grčijo je Marino prišel kot peti nosilec. V prvem krogu je bil prost, potem je z 2:0 v nizih (6:1, 6:2) ugnal Avstralca Flindella. V osmini finala je bil z 2:1 (2:6, 6:0, 6:2) boljši od Kanadčana Honga, v četrtfinalu je opravil z Ekvadorcem Vazquezom (2:0 – 6:1 in 6:2). V polfinalu je bil Korejec Duckhee Lee prevelik zalogaj (0:2 – 3:6, 1:6), v malem finalu pa nova zmaga Marina za tako želeno kolajno. Parašportnik leta 2022 je zanjo z 2:1 v nizih z 2:6, 6:4 in 6:1 premagal Madžara Gaborja Matheja. Svetovni prvak je postal Lee, ki je v finalu s 6:2, 6:2 premagal Čeha Jaroslava Šmedeka.
Zahtevno tekmovanje
"Dragi moji prijatelji! Srčna hvala, da ste bili moji zvesti navijači na svetovnem prvenstvu v Grčiji. V borbi za tretje mesto sem premagal večnega rivala, Madžara Gabora Mathea, ter tako postal tretji gluhi tenisač na svetu. Tudi na svetovni lestvici sem se prebil na tretje mesto. Še enkrat hvala vsem za vaše molitve in priporočila, da sem kljub poškodbi lahko vzdržal vse napore. Ajdeeeee sLOVEnija, Bog te živi," je o uspehu na družabnih omrežjih zapisal Marino.
O pomenu kolajne, ki jo je osvojil sin Marino, je spregovoril njegov trener in oče Darko Kegl: "Vsaka medalja je pomembna, ne le ta. Še danes si upam trditi, da je tenis gluhih najtežji in najzahtevnejši šport invalidov. Tu tekmuje deset profesionalcev, ki tudi v svetu slišečih nekaj pomenijo. Prvak Lee je 130. na lestvici ATP, kjer tekmujejo najboljši slišeči športniki tenisači. Trije mladi tenisači se šolajo v ZDA in tako naprej. To je zelo naporen in zahteven šport. Celoten turnir je odigral na zelo visoki ravni, res pa je, da sva na tekmovanje prišla dobro pripravljena. Na ravni, kjer sva, ničesar ne prepuščava naključju. V Zgornji Kungoti sva pred svetovnim prvenstvom poiskala primerno podlago, tako imenovani 'top clay'. Kupila sva 10 kompletov teniških žogic, s katerimi se je igralo na prvenstvu. Glede na podlago je bilo treba prilagoditi način igre in tudi teniško obutev. Na taki podlagi ima žogica drugačno rotacijo, priprava na tekmovanje pa je proces, ki zahteva svojo energijo in čas."
Ni veliko manjkalo, pa bi bilo v osmini finala za Marina že konec tekmovanja. "To je bil najtežji trenutek turnirja. Tretji krog, nasprotnik Kanadčan Martin Hong, tretji niz pri 0:1 in 30:30. Pri poškodbi, v tem primeru nenadnega nekoordiniranega giba, ki je povzročil krč, je pomembna vsaka sekunda, da se ta čim prej nevtralizira. Ati je bil v nekaj sekundah pri meni in verjetno naredil odločilno potezo, da nisem končal turnirja. Ko je prišla zdravniška ekipa, je krč že popustil. Dragi bog je bil na moji strani. Ati je prejel opomin, mojo nogo so dobro pripravili in lahko sem nadaljeval z igro," se je Marino ozrl na zdravstvene težave.
"V trenutku, ko se je to zgodilo, je bilo bistveno, da sem vedel, kaj narediti. V nekaj sekundah sem bil pri njem. Ustavil sem krč, ga šokiral. Ko je prišla zdravniška ekipa, je krč že popustil. Če bi ga pustil samega, bi krč naredil škodo in Marino ne bi več igral. Na srečo me je žena naučila, kako moram ravnati v taki situaciji. Prvič se nama je to zgodilo na olimpijadi gluhih v Sofiji, do letos pa sem tehniko še izpopolnil," je na svojo reakcijo ponosen oče Darko.
Vabilo v Avstralijo
"Tekmovanje v Grčiji je bilo zelo zahtevno. To je svetovno prvenstvo, na njem pa zbrana svetovna liga, prava elita, kjer ima večina tudi jasno in močno podporo matičnih nacionalnih teniških zvez. Midva tega nimava, se pa znajdeva po svoje," je Darko povedal o kvaliteti svetovnega prvenstva. Ambicij in ciljev dvojcu Kegl ne manjka. Marino je že dobil vabilo na Odprto prvenstvo Avstralije, kjer je lani osvojil izvrstno drugo mesto. Je eden šesterice, ki je že uvrščena na to prestižno in odmevno tekmovanje, dva bodo še povabili, za naslov prvaka pa se jih bo merilo osem. Marca začenja svetovno serijo turnirjev v Franciji, prve dni maja bo odmeven mednarodni turnir gostila tudi Murska Sobota. Prihodnje leto prinaša evropsko prvenstvo v Beljaku, misli pa bodo počasi uhajale tudi na olimpijado gluhih, ki bo leta 2025.
Darko Kegl upa, da bodo pogajanja tenisa gluhih in Mednarodne teniške zveze obrodila sadove, za zdaj pa gredo pogovori v pravo smer. Če bi ITF pod svoje okrilje vzela parašport, bi bilo Marinu in vsem drugim bistveno lažje, izboljšali bi se pogoji na turnirjih, verjetno pa bi se povečale tudi denarne nagrade.