Racman na Dobu: kdo od znanih menedžerjev je pred...

Znani tekmovalec kviza pokvaril slavno Kolo sreče

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 19.05.2021 21:23:10

Velenjčani po zaostali tekmi prevzeli vrh lestvice

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji zaostali tekmi 13. kroga v gosteh premagali Maribor Branik z 32:22 (16:10).

Maribor Branik - Gorenje Velenje 22:32 (10:16)
* Dvorana Tabor, sodnika: Humek in Škvarč.
* Maribor Branik: Milačić, Lorger, Pungartnik 2, Planinšek 2, Veselinović 5, Sok 5 (4), Hočevar, Miličević, Košec, Blagotinšek, Rakita 4, Budja 2, Hedl 1, Golik, Žabić 1, Lasica.
* Gorenje Velenje: Panjtar, Taletović, Haseljić 5, Tajnik 3, Pajt 4 (4), Velić 1, Starc, Miklavčič, Drobež, Komar 1, Sokolič 2 (1), Verdinek 6, Grmšek 5, Slatinek-Jovičić 2, M. Kavčič 3, Ravnikar.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Gorenje Velenje 5 (5).
* Izključitve: Maribor Branik 8, Gorenje Velenje 10 minut.

Velenjčani so dosegli pomembno zmago v štajerski prestolnici. Po njej so se po točkah izenačili z doslej vodilnimi Trebanjci ter prevzeli prvo mesto na lestvici, v primerjavi z njimi pa imajo tudi tekmo manj, tako da so na pravi poti do svojega četrtega naslova državnih prvakov po letih 2009, 2012 in 2013.

Izbranci Zorana Jovičića bodo v soboto, 22. maja, v okviru 25. kroga gostovali v Izoli, v sredo, 26. maja, bodo igrali zaostalo tekmo 22. kroga v Novem mestu, v soboto, 29. maja, pa jih v Rdeči dvorani čaka še obračun zadnjega kroga proti Mariborčanom.

Velenjčani so bili le v prvi polovici prvega polčasa v podrejenem položaju, po zaostanku 4:6 pa so strnili svoje vrste in Mariborčane, ki med 14. in 23. minuto sploh niso dosegli gola, zasenčili v vseh prvinah igre.

Gosti so v 22. minuti že vodili z 12:6, lepo prednost v golih pa ohranili do odhoda na veliki odmor (16:10).

Ose so drugi polčas odigrale odgovorno, z disciplinirano igro v obeh smereh so bile vselej korak pred Mariborčani in zasluženo zmagale.

Pri Velenjčanih je bil najbolj učinkovit Tadej Verdinek s šestimi zadetki, pri Mariborčanih pa sta Aleksa Veselinović in Tadej Sok dosegla po pet golov.

Značke: rokomet, dp