49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Kako in zakaj je počil Marjetkin in Rudijev ...

1 20.11.2019 20:39:48

Celjani brez večjih težav ugnali Trebanjce, Gorenje boljše od Dobove

Jurij Kodrun
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu lige NLB premagali trebanjski Trimo s 30:22 (15:13), medtem ko so Velenjčani v Rdeči dvorani slavili proti Dobovi 29:25 (16:11).

Celjani še naprej meljejo svoje tekmece na domačem prizorišču, s 100-odstotnim izkupičkom pa tudi zanesljivo vodijo v ligi NLB. V vnaprej igrani tekmi - zavoljo nedeljske tekme z madžarskim Pickom iz Szegeda v evropski ligi prvakov - so v svojem Zlatorogu na kolena položili v tej sezoni zelo dobre Trebanjce, trenutno tretje na prvoligaški sceni.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so postopoma lomili odpor dolenjskih rokometašev. Po izidu 4:4 so povsem zavladali na domačem parketu in v 14. minuti povedli za tri gole (7:4). V nadaljevanju so zaigrali toplo-hladno, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v 25. minuti, ko je bilo 14:10.

Do 45. minute je bila tekma povsem izenačena, Celjani pa so bili vseskozi v rahli prednosti. Po njihovem vodstvu s 23:21 so odločno pohodili stopalko za plin ter si šest minut kasneje priigrali prednost sedmih zadetkov (28:21). Po tej razliki je bilo docela jasno, da bo zmaga ostala v Zlatorogu.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Patrik Leban s sedmimi in Gal Marguč s šestimi goli, v gostujoči pa so Dino Hamidović, Marko Kotar, David Didovič in Dean Šešić dosegli po štiri zadetke.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 27. novembra, gostila Izolo, trebanjska pa bo v soboto, 30. novembra, gostovala v Ormožu.

-------------------------------------------------------------------

Celje Pivovarna Laško- Trimo Trebnje 30:22 (15:13)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 500, sodnika: Deržek in Brecelj.
* Celje Pivovarna Laško: Vujović, Ferlin, Cvetko, Razgor 2 (1), Marguč 6 (3), Šarac 4, Grošelj 1, Poteko, Žabić 1, Silva 3, Kodrin, Horžen 4, Grebenc 1, Leban 7 (5), Novak 1.
* Trimo Trebnje: Tomić, Brana, Rašo, Didovič 4, Udovič 2, Didovič, Seferović 1, Dobovičnik 1, Hamidović 4 (1), Kotar 4, Kmet, Sašek, Šešić 4, Redek, Grbić 2, Horžen, Cirar.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 10 (9), Trimo Trebnje 2 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Trimo Trebnje 4 minute.

--------------------------------------------------------------------

VELENJČANI DOMA BOLJŠI OD DOBOVE

Velenjski rokometaši so po izjemno bledem uvodu v sezono vendarle uredili svoje vrste in na domačih tleh premagali v tej sezoni vroče Posavce, veliko bolj pomembna tekma pa jih čaka v nedeljo, ko bodo v Skopju branili pet golov s prve tekme tretjega kroga evropskega pokala EHF. V primeru uspešnega gostovanja v Severni Makedoniji se bodo prebili v skupinski del drugega najmočnejšega tekmovanja na stari celini.

Rokometaši iz Šaleške doline so že v prvi polovici tekme postavili temelje za sedmo zmago v tej sezoni ter si že v 19. minuti priigrali prednost sedmih golov (11:4). V nadaljevanju so nekoliko zmanjšali frekvenco svojih obratov in varčevali moči za veliko pomembnejši in napornejši nedeljski mednarodni dvoboj, svoje zmage pa v nobenem trenutku niso ogrozili.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so bili navkljub nekoliko bolj rezervirani predstavi tudi v drugem polčasu vselej za korak pred tekmeci iz Dobove in zasluženo zmagali.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Matic Verdinek s sedmimi in Aleks Kavčič s šestimi goli, v gostujoči pa je Dorian Markušić dosegel devet, Marko Sintič pa pet zadetkov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 29. novembra, gostila zasedbo iz Škofje Loke, Dobova pa bo dan kasneje gostovala v Kopru.

Gorenje Velenje - Dobova 29:25 (16:11)

* Rdeča dvorana, sodnika: Leskovec in Vidic.
* Gorenje Velenje: Taletović, Husejnović, Celminš 1, Mazej 2, Haseljić 2, Tajnik, Matanović 3 (1), Levc, Šol 4, Starc, Miklavčič 3, Drobež 1, Verdinek 7 (1), M. Kavčič, A. Kavčič 6, Okleščen, Bojanić.
* Dobova: Budalić, Leben, Bradeško 2, Dular, Gerjovič, Markušić 9 (2), Kovacs, Jezernik 1, Humek, Bura, Jazbec, Lončar 2, Krnc 1, Kunst 4, Florjančič 1, Sintič 5 (3).
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (2), Dobova 5 (5).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Dobova 4 minute.