ru
ru
20.11.2015 20:02:23

Slovo Krimovk s porazom

Rokometašice Krima Mercatorja so v zadnjem, 6. krogu prvega dela lige prvakinj v skupini A izgubile proti Rostovu Donu z 31:36 (14:18). Tako se s šestimi porazi poslavljajo od elitnega tekmovanja. Evropsko pot bodo nadaljevale med najboljšimi 16 klubi v pokalu pokalnih zmagovalk.

Tekma v Stožicah ni odločala o ničemer več, saj je bil Krim že pred to tekmo zadnji v skupini, Rostov pa prvi. Tako je šlo zgolj za čast. Tudi v tem pogledu pa je prevladovala kakovost in širina kakovostnega kadra ruske ekipe, ki je do prve zanesljive prednosti prišla ob koncu prvega dela, do končne pa v zadnjih minutah drugega polčasa.

Marta Bon je začela s postavo Miša Marinček v vratih, Tamaro Mavsar in Aljo Koren na krilih, Anejo Beganović na položaju krožne napadalke ter Mirjeto Bajramosko, Elizabeth Omoregie in Marijo Obradović na zunanjih položajih.

Prvi polčas je večinoma minil v enakovrednem boju, v katerem si ne ena ne druga ekipa do zadnjih minut nista priigrali več kot zadetka prednosti. Strelke ene in druge ekipe so bile razpoložene, obrambi pa sta bili porozni. Zadetke sta tako ljubljanska kot ruska ekipa dosegali zlahka.

Polona Barić, živahna v obrambi, je v 18. minuti dosegla celo zadetek z več kot polovice igrišča, ko so imele krimovke igralko več, gostje pa so igrale brez vratarke. Takrat za 10:9, nato pa še enkrat z lepim strelom z levega krila za 14:13.

A tudi zaradi dveh zapravljenih strelov Barićeve so prišle Rusinje do prednosti 16:14 v 29. minuti, Maja Petrova in Regina Šimkute pa sta v zadnjih sekundah poskrbeli za zajetne štiri zadetke prednosti Rostova, pri kateremu je sicer manjkala doslej tretja strelka lige prvakinj Julija Managarova, po prvem polčasu.

Nov udarec je Krim doživel, ko je med polčasom dvorano zapustila Mavsarjeva zaradi poškodbe roke. Kljub temu so se gostiteljice dobro držale v uvodu drugega dela in prednost Rostova praktično izničile.

Nekajkrat so prišle na gol zaostanka, toda Rusinje so v 40. minuti spet pobegnile za štiri. V minuti je Jekaterina Davidenko zadela že za 26:21, a so se slovenske prvakinje tudi ob pomoči obramb Marinčkove znova vrnile in prek Mance Jurič v 47. minuti znižale na 25:26.

Korenova je nekaj trenutkov zatem izid poravnala, Juričeva pa v 50. minuti zadela za 28:27. A v zadnjih treh minutah so si domače privoščile preveč napak, ki so jih gostje unovčile, naredile delni izid 5:0 in zmagale.

Marta Bon
, trenerka Krima Mercatorja, je po tekmi povedala: "Če ne bi bilo padca v igri, bi mi spreminjali vso znanost in teorijo športne vadbe. Na nek način to celo delamo. Glede na to, da sem na hitrico izračunala, da smo imeli na bokih 20-letne igralke in z izkušnjami 0,3 leta ali manj, potem vemo, kaj je bilo. To so pač te stvari. Sem zadovoljna s pristopom, odločnostjo, osredotočenostjo. Je pa naravno dejstvo, da se zgodijo ti padci. Všeč mi je pa bilo, da smo tako izkušene igralke, kot so Rusinje, prisilili k toliko napakam. Toliko jih one še niso delale. Zaradi te obrambe sem vesela in je to velik dosežek."

Polona Barić, igralka Krima Mercatorja: "V ekipi je veliko takih igralk kot jaz, ki smo prvič igrale v ligi prvakinj. Zato sem s svojo igro zadovoljna, pa tudi svojim soigralkam moram čestitati, saj smo pokazale dobro, srčno igro. Škoda pa je črnih minut, ki se nam zgodijo na vsaki tekmi, in to ko imamo tekmice že v svojih rokah. Zmanjka moči in tekmice spet povedejo. Ampak vseeno sem zadovoljna z igro in pristopom. Če bomo tako nadaljevale, se nam obeta kakšna zmaga."

Krim - Rostov Don 31:36 (14:18)

Dvorana Stožice, gledalcev 400, sodnika: Schulze in Tönnies (oba Nemčija).
Krim Mercator: Abina, Jurič 4, Luković 1, Mavsar 2 (1), Avbelj, Stefanišin, Bajramoska 3, Beganović 1, Marinček, Omoregie 2, Zulić, Koren 6, Pandžić, Barić 8 (5), Obradović 4, Zrimšek.
Rostov Don: Mehdijeva, Lunde, Slivinska, Petrova 4, Sen 1, Punko 2, Bobrovnikova 2, Davidenko 4, Makejeva 2, Sedojkina, Kiseleva 5, Šimkute 4, Ilina 7 (3), Stepanova 2, Avdekova 2, Borščenko 1.
Sedemmetrovke: Krim Mercator 6 (6), Rostov Don 3 (3).
Izključitve: Krim Mercator 4, Rostov Don 12 minut.
Rdeči karton: /.

Skupina A
- petek, 20. november:
Krim Mercator - Rostov-Don       31:36 (14:18)

15.10 Midtjylland - Györ
1. Györ 5 4 0 1 142:112 8 2. Vardar Skopje 5 3 0 2 145:119 6 3. Midtjylland 5 3 0 2 131:127 6 4. Hypo 5 0 0 5 110:170 0 Skupina D - petek, 20. november: Bukarešta - Sävehof 27:22 (13:9) Budućnost Podgorica - Lublin 29:25 (12:13) 1. Budućnost 6 5 1 0 169:131 11 2. Bukarešta 6 4 1 1 163:138 9 3. Sävehof 6 2 0 4 138:158 4 4. Lublin 6 0 0 6 141:184 0