Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Petar Grašo bo že drugič postal očka

Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

1 02.04.2024 19:55:49

Kakšna drama v četrtfinalu pokala! Gledalci videli kar pet golov, na koncu pa so se v polfinale uvrstili ...

Nogometaši Rogaške so prvi polfinalisti pokala Pivovarne Union. V Kranju so s 3:2 premagali domači Triglav. Preostali polfinalisti bodo znani v sredo in četrtek, ko bosta najprej na sporedu dvoboja Gorica - Kalcer Radomlje in Koper - Mura, nato pa še drugoligaški obračun Ilirije in Beltincev.

Rogaška je bila v Kranju podjetnejša, a je le s težavami unovčila premoč in napredovala v svoj prvi pokalni polfinale. Lani je v četrtfinalu izgubila proti Bistrici.

Za goste je ob koncu desete minute po podaji Oliverja Kregarja z glavo zadel Patrik Mijić. Domači so prvič izenačili v 24. minuti po udarcu Mateja Momčilovskega, ki je žogo z levico spravil v mrežo ob gneči v kazenskem prostoru.

V 49. minuti so znova povedli gosti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Alen Korošec. Toda Kranjčani so nemudoma odgovorili, potem ko je Edi Horvat izkoristil napako gostov v obrambi in po preigravanju Ajdina Mulalića žogo poslal v mrežo.

rogaska pokal
Luka Vovk

Odločilni zadetek je padel v 72. minuti, ko je Thalisson po lepo odloženi žogi Kregarja z roba kazenskega prostora matiral Grego Sorčana v domačih vratih. Ob koncu tekme je za nameček Goodnews Daniels v vrstah domačih prejel še rdeč karton.