23.10.2024 18:48:04

Žugljeva ekipa po novi zmagi vsaj začasno na vrh lestvice v ligi Europa

Nogometaši norveške zasedbe Bodö/Glimt, katere član je tudi Nino Žugelj, ki tokrat ni dobil priložnosti za igro, so v 3. krogu lige Europa gostovali pri Bragi in zmagali z 2:1.

Norvežani, ki so prvih dveh krogih vpisali zmago in neodločen izid, so na Portugalskem povedli v 53. minuti po golu Haakona Evjena. Sikou Niakate je v 64. minuti izid poravnal, a v naslednjih treh minutah dobil dva rumena in posledično rdeči karton. Številčno prednost je gostom uspelo unovčiti v 94. minuti, ko je za zmago zadel Villads Nielsen.

Danes je bil na sporedu še obračun Galatasaraya in Elfsborga, dobili so ga Turki s 4:3. Gostitelji so že v prvem polčasu povedli s 3:0, Švedom pa se je uspelo zgolj približati na 3:2 in 4:3. Galatsaray in Bodö/Glimt sta vsaj začasno na vrhu lestvice s po sedmimi točkami.

Od Slovencev bo v četrtek RFS iz Rige z Žigo Lipuščkom gostoval v Frankfurtu pri Eintrahctu.

Po dveh krogih imajo po vseh šest točk Lazio, Lyon, Tottenham, FCSB in Anderlecht.