jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 12.09.2018 08:42:30

Nogometaši ZDA boljši od Mehike, kar pet golov Brazilije

Nogometaši ZDA so na prijateljski tekmi v Nashvillu premagali Mehiko z 1:0 (0:0). Edini gol na tekmi je v 71. minuti dosegel Tyler Adams. Poraz je bil za Mehiko boleč, saj je v petek izgubila tudi proti Urugvaju z 1:4 (1:3).

Začasni mehiški selektor Ricardo Ferreti je po SP v Rusiji, kjer je Mehika izpadla v osmini finala, dodobra pomladil izbrano vrsto, proti ZDA pa so mladi Mehičani, ki imajo malo mednarodnih izkušenj, že pokazali všečen nogomet. ZDA so prišle do gola in prevlade na igrišču šele potem, ko je sodnik izključil Angela Zaldivarja.

Uspešna je bila tudi Brazilija, ki je El Salvador ugnala s 5:0 (3:0). Za petkratne svetovne prvake, ki so se na SP poslovili v četrtfinalu, je najprej z bele točke že v četrti minuti zadel Neymar, ostale gole pa so dodali Richarlison (15., 49.), Philippe Coutinho (29.) in Marquinhos (89.). Že v petek je Brazilija z 2:0 (2:0) ugnala ZDA, v oktobru pa jo čaka še veliki južnoameriški derbi z Argentino in tekma s Savdsko Arabijo.

Argentina in Kolumbija pa sta se ponoči razšli brez golov - 0:0. Argentinci, vnovič so nastopili brez Lionela Messija, so imeli sicer več od igre, a v končnici jim je manjkala natančnost, nekajkrat pa se je izkazal tudi kolumbijski vratar David Ospina. V drugem delu je imel na nasprotni strani nekaj dela tudi Franco Armani. V petek je Argentina s 3:0 (3:0) ugnala Gvatemalo, Kolumbija pa z 2:1 (0:1) Venezuelo.

Značke: nogomet, sta