Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

1 11.09.2018 23:08:17

Po zgodovinskem USPEHU zdaj zgodovinski POLOM: Španci s pravo kanonado OSRAMOTILI Hrvaško

Hrvati so se na gostovanju v Španiji osramotili.

Španska nogometna reprezentanca, ki jo po novem vodi Luis Enrique, je na drugi tekmi elitne skupine lige narodov v Elcheju ukanila svetovno podprvakinjo Hrvaško s 6:0 (3:0). Za Španijo so zadeli Saul Niguez (24.), Marco Asensio (33.), Lovre Kalinić (35./avtogol), Rodrigo (49.), Sergio Ramos (57.) in Isco (70). Kockasti, ki so nedolgo tega zaigrali celo v finalu svetovnega prvenstva, kjer so morali premoč priznati Franciji, so sicer zabeležili zgodovinski poraz, še nikdar niso namreč klonili s tako visokim rezultatom. Doslej je bil najhujši poraz tisti iz leta 2009, ko so Hrvati gostovali pri Angliji in na Wembleyju izgubili z 1:5. Poraz vseeno ni preveliko presenečenje, po koncu turnirja v Rusiji so se pač nekateri poslovili od hrvaškega dresa.

Islandija je v elitni skupini doživela drugi visoki poraz, po polomu v Švici z 0:6 je morala priznati premoč tudi Belgiji, ki je v gosteh slavila s 3:0 (2:0). Za "rdeče vrage" je dva gola dosegel zvezdnik Manchester Uniteda Romelu Lukaku v 31. in 81. minuti, prvi gol pa je prispeval Eden Hazard v 29. minuti.

V skupini B je BiH z golom zvezdnika Rome Edina Džeka ukanila slovensko severno sosedo Avstrijo z 1:0, v tretjem kakovostnem razredu C pa sta bili na sporedu dve tekmi. V skupini 3 je Finska ukanila Estonijo z 1:0, Madžarska je bila boljša od Grčije z 2:1.

V skupini D sta se Moldavija in Belorusija razšla brez golov, Luksemburg pa je slavil v San Marinu s 3:0.

Značke: nogomet, sta