Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

1 11.09.2018 18:49:36

Slovenski nogometni upi v izdihljajih tekme do četrte zmage

Drago Wernig - TAKA
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na svoji osmi kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2019 danes na Ptuju premagala Kazahstan z 2:1 (1:0).

* Mestni stadion, sodniki: Rumšas, Radius, Arakelian (vsi Litva).
* Strelci: 1:0 Lipušček (11.), 1:1 Fedin (79.), 2:1 Gliha (89.).
* Slovenija: Sorčan, Pišek, Stanković, Kuhar, Mlakar (od 65, Ožbolt), Repas (od 82. Petrović), Gliha, Lipušček, Brekalo, Vokič (od 71. Gnezda Čerin), Vrbanec.
* Kazahstan: Trofimec, Orinbasar, Soltanov, Fedin, Sokolenko (od 79. Hodjanov), Percuh (od 57. Kalmuratov), Abilgazi, Kusjapov, Orazov, Antipov (od 68. Najaran), Žagorov.
* Rumeni kartoni: Kuhar, Ožbolt; Percuh.

slovenija kazahstan 2

Izbranci slovenskega selektorja Primoža Glihe so se s četrto zmago utrdili na drugem mestu v svoji kvalifikacijski skupini. Po nepopolnem osmem krogu imajo deset točk zaostanka za vodilnimi Francozi in štiri točke več od tretjeuvrščih Kazahstancev. Četrtouvrščeni Bolgari - ob tekmi manj - zaostajajo za šest točk, na repu razpredelnice pa so Luksemburžani in Črnogorci, ki so zbrali po štiri točke. Drevi bosta na sporedu še dve tekmi v tej skupini: Črna gora - Bolgarija (20.30) in Francija - Luksemburg (20.45).

Slovenci so hitro povedli v najstarejšem slovenskem mestu, že v enajsti minuti je po kotu z desne strani po strelu z glavo kazahstansko mrežo zatresel Žiga Lipušček. Le sedem minut kasneje so slovenski nogometaši znova zagrozili iz prekinitve, po kotu z leve strani pa je poskus Davida Brekala po strelu z glavo le za las zgrešil "končni cilj".

V nadaljevanju se je odvijal izenačen boj, Kazahstanci pa so v 79. minuti izenačili na 1:1, potem ko je Maksim Fedin izkoristil lep predložek Naurizbeka Žagorova z leve strani in ukanil slovenskega vratarja Grego Sorčana.

slovenija kazahstan 5

A Slovenci niso obupali, tik pred koncem rednega dela so z zvrhano mero sreče dosegli zmagoviti gol. Ponovno so zadeli iz prekinitve, oster predložek Erika Glihe z desne strani je "preletel" vse igralce v kazenskem prostoru in končal v kazahstanski mreži za 2:1.

Slovenija bo predzadnjo kvalifikacijsko tekmo igrala 12. oktobra, ko bo gostila Bolgarijo, zadnjo pa 16. oktobra, ko bo gostovala v Franciji. Na zaključni turnir stare celine bodo napredovali zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije za zadnji dve mesti.