Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 06.01.2018 17:10:47

Tudi nekdanji BRANILEC VIJOLIČASTIH tega najbrž ni pričakoval. Zgodilo se je po zgolj nekaj italijanskih treningih ...

Nogometaši Beneventa so se veselili še druge zmage v serie A.

Nogometaši Beneventa so se v 20. krogu serie A veselili še druge zmage. Druge zaporedne. Potem ko so na zadnji preizkušnji lanskega leta z golom Massima Code z 1:0 ugnali Chievo, so bili danes na prvi tekmo v letu 2018 pred svojimi navijači boljši od Sampdorie, nekdanji klub Srečka Katanca so premagali s 3:2 (0:1). In tudi tokrat je bil veliki junak nekdanji napadalec Gorice, ki se je dvakrat vpisal med strelce. V 69. minuti je izničil prednost gostov iz prvega dela, ko je tik pred odhodom za odmor Vida Belca po žogo v svojo mrežo prisilil Gianluca Caprari, v 84. minuti pa je Massimo Coda poskrbel za popolni preobrat, ki se je v izdihljajih dvoboja v sodniškem dodatku izkazal še s podajo za 3:1, med strelce se je vpisal Enrico Brignola. Ampak to še ni bilo vse, v 95. minuti je Dawid Kownacki znižal prednost gostiteljev in postavil končni izid 3:2, kar pa slavja navijačev Beneventa kakopak ni skalilo.

Svoj delež k uspehi Beneventa je prispeval tudi Jean-Claude Billong. Čeprav je po premoru po koncu prvega dela slovenskega prvenstva z novimi soigralci opravil zgolj nekaj treningov, ga je trener Roberto De Zerbi uvrstil na seznam kandidatov za nastop. Tekmo je začel na klopi za rezervne igralce, domači strateg pa ga je v ogenj poslal na začetku drugega polčasa. Tudi francoski branilec najbrž ni pričakoval tako hitrega debija v serie A, vendar je prav tako dejstvo, da italijanski prvoligaš ni zaman odštel dveh milijonov evrov odškodnine, poleg tega ekipi očitno prinaša srečo. Prvo zmago je spremljal s tribun, pri drugi je bil na igrišču ...