rosvita02 Odkrito.si

Priznanje: Rosvita Pesek spregovorila o prepirih z...

Ana_Bar_091 Svet24.si

Jasna Kuljaj povedala, kakšna bo njena prihodnost

sanje Petisvet.si

Ženske sanjajo drugače kot moški

Vrtec_3 Svet24.si

Drama v vrtcu: Zalezovala je celo babice in dedke ...

camila s krono Svet24.si

Camilla bo kraljica, ker je tak zakon!

andrej škufca Njena.si

Andrej Škufca svetu predstavil sina Valentina!

Ana Dolinar Njena.si

Ana Dolinar bo spet mamica

nu
nu
0 10.10.2017 23:02:50

Tudi Portugalci neposredno na svetovnem prvenstvu

Reuters
Evropske nogometne reprezentance so odigrale še zadnje tekme kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018. V zadnjem dnevu kvalifikacij je bilo najbolj zanimivo v skupini B, kjer je Portugalska v neposrednem dvoboju za prvo mesto premagala Švico z 2:0.

V tej skupini B sta zmago Portugalcem zagotovila avtogol Johana Djouruja in gol v drugem polčasu Andreja Silve. Portugalci so prvo mesto osvojili zaradi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih, saj sta sicer obe ekipi zbrali po 27 točk.

V skupini A si je prvo mesto in tekmovanje na mundialu v Rusiji zagotovila Francija, v dodatne kvalifikacije pa se je kljub porazu na Nizozemskem z 0:2 (oba zadetka je dosegel Arjen Robben) prebila Švedska.


V skupini H si je že pred časom prvo mesto zagotovila Belgija, ki je nocoj s 4:0 odpravila Ciper, drugo mesto in dodatne kvalifikacije pa si je z zmago proti Gibraltarju s 4:0 zagotovila Grčija.

Iz Evrope so se tako na mundial v Rusiji neposredno uvrstile ob gostiteljici še Nemčija, Anglija, Belgija, Španija, Poljska, Islandija, Srbija, Portugalska, Francija, iz preostalega sveta pa zaenkrat Brazilija, Iran, Japonska, Južna Koreja, Savdska Arabija, Nigerija, Egipt, Mehika in Kostarika.

V dodatnih kvalifikacijah iz Evrope pa bodo za preostala štiri mesta tekmovale Švica, Italija, Danska, Hrvaška, Švedska, Severna Irska, Grčija in Irska, medtem ko je brez upov za SP 2018 ostala Slovaška, ki je v skupini F osvojila drugo mesto, ki je bila druga za Anglijo ter pred Škotsko in Slovenijo.

Izidi:
- nedelja, 8. oktobra:
- skupina C:
Češka - San Marino        5:0 (3:0)
Nemčija - Azerbajdžan     5:1 (1:1)
Norveška - Severna Irska  1:0 (0:0)

- lestvica:
1. Nemčija             10 10  0  0  43:4  30
2. Severna Irska       10  6  1  3  17:6  19
3. Češka               10  4  3  3  17:10 15
4. Norveška            10  4  1  5  17:16 13
5. Azerbajdžan         10  3  1  6  10:18 10
6. San Marino          10  0  0 10   2:49  0

- skupina F:
Slovenija - Škotska     2:2 (0:1)
Litva - Anglija         0:1 (0:1)
Slovaška - Malta        3:0 (1:0)

- lestvica:
1. Anglija             10  8  2  0  18:3  26
2. Slovaška            10  6  0  4  17:7  18
3. Škotska             10  5  3  2  17:12 18
4. Slovenija           10  4  3  3  12:7  15
5. Litva               10  1  3  6   7:20  6
6. Malta               10  0  1  9   3:25  1

- skupina E:
Danska - Romunija       1:1 (0:0)
Kazahstan - Armenija    1:1 (0:1)
Poljska - Črna gora     4:2 (2:0)

- lestvica:
1. Poljska             10  8  1  1  28:14 25
2. Danska              10  6  2  2  12:8  20
3. Črna gora           10  5  1  4  20:12 16
4. Romunija            10  3  4  3  12:10 13
5. Armenija            10  2  1  7  10:26  7
6. Kazahstan           10  0  3  7   6:26  3

- ponedeljek, 9. oktobra:
- skupina D:
Wales - Irska          0:1 (0:0)
Srbija - Gruzija       1:0 (0:0)
Moldavija - Avstrija   0:1 (0:0)

- lestvica:
1. Srbija              10  6  3  1  20:10 21
2. Irska               10  5  4  1  12:6  19
3. Wales               10  4  5  1  13:6  17
4. Avstrija            10  4  3  3  14:12 15
5. Gruzija             10  0  5  5   8:14  5
6. Moldavija           10  0  2  8   4:23  2

- skupina G:
Makedonija - Liechtenstein 4:0 (2:0)
Albanija - Italija     0:1 (0:0)
Izrael - Španija       0:1 (0:0)

- lestvica:
1. Španija             10  9  1  0  36:3  28
2. Italija             10  7  2  1  24:8  23
3. Albanija            10  4  1  5  10:13 13
4. Izrael              10  4  0  6  10:15 12
5. Makedonija          10  3  2  5  15:15 11
6. Liechtenstein       10  0  0 10   1:39  0

- skupina I:
Finska - Turčija       2:2 (0:0)
Ukrajina - Hrvaška     0:2 (0:0)
Islandija - Kosovo     2:0 (1:0)

- lestvica:
1. Islandija           10  7  1  2  16:7  22
2. Hrvaška             10  6  2  2  15:4  20
3. Ukrajina            10  5  2  3  13:9  17
4. Turčija             10  4  3  3  14:13 15
5. Finska              10  2  3  5   9:13  9
6. Kosovo              10  0  1  9   3:24  1

- torek, 10. oktobra:
- skupina A:
Nizozemska - Švedska                       2:0 (2:0)
Luksemburg - Bolgarija                     1:1 (1:0)
Francija - Belorusija                      2:1 (2:1)

- lestvica:
1. Francija            10  7  2  1  18:6  23
2. Švedska             10  6  1  3  26:9  19
3. Nizozemska          10  6  1  3  21:12 19
4. Bolgarija           10  4  1  5  14:20 13
5. Luksemburg          10  1  3  6   8:26  6
6. Belorusija          10  1  2  7   6:21  5

- skupina B:
Madžarska - Ferski otoki                   1:0 (0:0)
Portugalska - Švica                        2:0 (1:0)
Latvija - Andora                           4:0 (2:0)

- lestvica:
1. Portugalska         10  9  0  1  32:4  27
2. Švica               10  9  0  1  23:7  27
3. Madžarska           10  4  1  5  14:14 13
4. Ferski otoki        10  2  3  5   4:16  9
5. Latvija             10  2  1  7   7:18  7
6. Andora              10  1  1  7   2:23  4

- skupina H:
Grčija - Gibraltar                         4:0 (1:0)
Belgija - Ciper                            4:0 (1:0)
Estonija - BiH                             1:2 (0:0)

- lestvica:
1. Belgija             10  9  1  0  43:6  28
2. Grčija              10  5  4  1  17:6  19
3. BiH                 10  5  2  3  24:13 17
4. Estonija            10  3  2  5  13:19 11
5. Ciper               10  3  1  6   9:18 10
6. Gibraltar           10  0  0 10   3:47  0

Članki iz rubrike