02.11.2023 12:51:18

Šimundža kljub zmagi z 9:0 opozarja svoje varovance: "Po pogodbi nikomur ne pripadajo ..."

Drago Wernig - TAKA

Mariborčani so v pokalu brez težav izločili Jurovski Dol, v soboto pa jih čaka gostovanje pri Domžalah.

Maribor je z lahkoto opravil s pokalnim tekmovanjem, Jurovski dol so premagali s kar 9:0 in tako potrdili status nespornega favorita. »Smisel pokalnega tekmovanja je širjenje priljubljenosti nogometa po celotni Sloveniji. Takšna tekma pomeni le dodatno potrditev, in tokrat velja dvojna zahvala. Gostom na korektni, športni igri. In navijačem, ki so poskrbeli za čudovito ozračje na tribunah. Vemo, da imamo ogromno navijačev na različnih koncih, tudi v širši okolici ljudje navijajo za Maribor. Kulisa je bila odlična, z naše strani pa smo spoštovanje, ki smo ga želeli nameniti nasprotniku in vsem zbranim na stadionu, izkazali s pristopom. Želeli smo tekmo odigrati na najvišji ravni,« je po tekmi dejal trener Maribora Ante Šimundža.

Slednji je seveda malce premešal začetno enajsterico. Menno Bergsen je denimo začel na golu, Behar Feta na desnem bočnem branilcu, Mark Strajnar na levem. Začel je tudi že malce pozabljeni Marin Laušić, vseh 90 minut je dobil Arnel Jakupović, ki je dosegel tudi hat-trick in ki je minute izkoristil predvsem za vračanje v tekmovalni ritem po poškodbi. Šimundža je po tekmi poudaril, da so njegovi varovanci izpolnili njegova navodila: »Osnovna zahteva je bila povezana z ustreznim pristopom, ki je bil opazen. Fantje dobivajo in sprejemajo informacije, da se je treba boriti zase, za drese. Le na takšen način me lahko izzovejo, da si bodo zagotovili mesta v ekipi. Nikomur ne pripadajo minute po pogodbi, temveč si jih morajo izboriti z delom. Usmerjamo se k naslednjim obveznostim z zavedanjem, da ne bomo uspešni, če ne bo enakega pristopa v nadaljevanju delovnega procesa,« je zaključil mariborski strateg.