Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

3 11.08.2019 22:03:17

Olimpija še naprej ne pozna ovir! To je NAVDUŠUJOČA PODOBA zeleno-belih, ki meljejo vse pred seboj

Jurij Kodrun
Vodilna Olimpija še naprej vztraja v visokem ritmu.

Na zadnji tekmi petega kroga državnega prvenstva je Olimpija gostovala v Velenju. Ob jezeru so Ljubljančani vzeli meri še Rudarju in znova skočili na vrh prvenstvene lestvice.

Za zmago z 0:3 so zadeli Luka Menalo, Ante Vukušić in Endri Cekici, obenem pa jim je sodniška trojka okoli Mateja Juga razveljavila regularen zadetek v prvem polčasu.

Varovanci Safeta Hadžića tako nadaljujejo s sijajno podobo v tej sezoni plts in na lestvici pred Aluminijem vodijo za dve točki. S 13. pa imajo zeleno-beli na vrhu še naprej 7 točk prednosti pred Mariborom ter 12 pred Domžalami, ki so prikovane na dno lestvice.

Današnja tekmeca bosta v naslednjem krogu gostovala, v nedeljo, 18. avgusta, bo Rudar igral pri Muri, v derbiju vrha lestvice pa Olimpija odhaja k Aluminiju v Kidričevo.

Hadžić

POTEK DVOBOJA

Večji del prvega polčasa so Ljubljančani prevladovali, nizali priložnosti in tudi zadevali. Za hitro vodstvo je v deseti minuti poskrbel Luka Menalo, ki je mladega domačega vratarja Tomaža Stopajnika premagal po dobri podaji Maria Jurčevića.

Vodstvo bi gostje lahko povišali še po akcijah Endrija Cekicija v 22. in Stefana Savića v 25. minuti. V 30. minuti je Ante Vukušić sicer zadel prečko, a je bil pred tem v prepovedanem položaju, isti igralec pa je bil tri minute pozneje ob strelu Menala z roba kazenskega prostora, ko je žoga sicer končala v mreži, po oceni sodnika Mateja Juga tudi v prepovedanem položaju, tako da gol ni obveljal.

A Olimpija je premoč kronala še v prvem polčasu z drugim golom, tik pred koncem je namreč domači obrambi ušel Vukušić, ki je z natančnim strelom matiral Stopajnika. Domači so imeli praktično edino polpriložnost nekaj minut pred tem, ko je branilec Olimpije Macky Bagnack slabo podal vratarju Nejcu Vidmarju, a potem vendarle prišel do žoge še pred Dominikom Radićem.

Nadaljevanje je bilo bolj mirno, gostje so se zadovoljili z vodstvom in terensko premočjo. V 55. minuti bi sicer Menalo lahko poskrbel za povišanje vodstva, a je bil vratar Stopajnik zbran ob njegovem strelu z nekaj metrov.

Pozneje so si nekaj priložnosti priigrali tudi domači, vratarja Nejca Vidmarja pa je v 77. minuti najbolj zaposlil Josip Filipović, a se je akcija končala le s kotom za Velenjčane.

Po kotu za goste v 79. minuti pa je nevarno meril Bagnack, toda zadel le prečko. Zmago Olimpije pa je dokončno potrdil Cekici, ki je v 88. minuti izkoristil enajstmetrovko, potem ko je David Kašnik nepravilno oviral Menala. V 90. pa je po strelu Vukušiča prek vratarja Kašnik v zadnjem trenutku žogo še izbil v kot.