Mnenja so si skoraj enotna. Odškodnine ob prestopih nogometašev so postale previsoke, ‘odletele so v nebo’ in pogosto nimajo zveze s stvarnostjo, Fifa pa si prizadeva, da bi se takšno stanje spremenilo. Posebna komisija svetovne krovne nogometne organizacije je tako predlagala uporabo algoritma, s pomočjo katerega bi se določala nadomestila ob selitvah nogometašev, prav tako kot plačevanje davka na luksuz za klube, ki trošijo največ. Hkrati predlaga tudi omejitev števila igralcev, ki jih lahko posamezni klub istočasno pošlje na posojo. V sporočilu komisije je navedano, da trenutni sistem omogoča različne vidike izkoriščanja v največji meri mladih igralcev in škodi integriteti tekmovanja.
"Sistem prestopov se spreminja v špekulativno tržišče, kar ni pošteno do klubov, ki ‘proizvajajo’ igralce, ki so seveda temelj profesionalnega športa. Zato so neizbežni mehanizmi, s katerimi bi dosegli transparentnost in objektivnost pri izračunu odškodnin pri prestopih," so zapisali v omenjenem poročilu.
Po teh navedbah bi se torej uporabljali algoritmi oziroma matematična pravila, s katerimi bi se vrednost igralca določala na znanstven način. Z uvedbo davka na luksuz pa želi Fifa ustanoviti fond solidarnosti, kjer bi se zbiral denar od najbogatejših prestopov, medtem ko bi se utegnilo število igralcev, ki bi lahko odšli na posojo, omejiti na šest do osem, toda v en klub bi lahko odšli le trije.