8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 15.09.2018 09:58:38

Nekdanji veliki up MARIBORA dočakal VELIKI TRENUTEK. Videl ga je tudi nekdanji branilec vijoličastih

Devetnajstletni napadalec v večnem mestu opozarja nase.

Pred nekaj več kot letom dni je Žan Celar zapustil Ljudski vrt. Ne Maribor ne obetavni igralec nista mogli zavrniti bogate ponudbe italijanskega velikana in danes 19-letni napadalec se je preselil v Rim. Nadel si je dres Rome, kjer mu gre zelo dobro. Redno igra v mladi ekipi oziroma primaveri (na 35 tekmah je dosegel 15 golov), v zadnjem času pa vse bolj pogosto trenira tudi s člansko zvezdniško zasedbo pod taktirko Eusebia Di Francesca.

Da nanj v klubu resno računajo, navsezadnje zelo nazorno razkriva, da je Roma obetavnega Slovenca uvrstila na seznam 25 igralcev za ligo prvakov, kar je prav gotovo veliko priznanje, gorenjski mladenič pa je medtem dočakal nov veliki trenutek v svoji karieri. Med reprezentančnim premorom je debitiral v članski ekipi, in sicer na prijateljski preizkušnji proti Beneventu, ki je zmagal z 2:1, v drugem polčasu je za člana serie B igral tudi nekdanji branilec vijoličasti Jean-Claude Billong.

Žan Celar je zaigral v začetni enajsterici sinov volkulje, poleg njega so bili na igrišču še Daniel Fuzato, Juan Jesus, Davide Santon, Rick Karsdorp, Javier Pastore, Ante Ćorić, Federico Fazio, Stephan El Shaarawy, Ludovico D’Orazio in Ivan Marcano. Slovenski talent je bil na igrišču do 58. minute.

Značke: žan-celar, roma, maribor