Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 02.05.2018 17:42:19

Zgodovina se je ponovila: Triglav vknjižil prvo spomladansko zmago

Martin Metelko
Nogometaši Triglava so v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krško z 2:0 (2:0).

Zanimivo je, da so podobno kot jeseni orli do prve zmage prišli po enajstih neuspešnih poizkusih in v obeh primerih so jim na nasprotni strani igrišča stali Krčani. Gorenjci sicer ostajajo na zadnjem mestu, a ohranjajo stik s predzadnjim Ankaranom.

Gorenjci so bili v prvem polčasu nekoliko boljši tekmec, odločnejši in konkretnejši, kar se jim je prvič obrestovalo v 20. minuti, ko je Matej Poplatnik podal proti kazenskemu prostoru gostov, kamor je stekel Luka Majcen in s strelom po tleh premagal Marka Zalokarja.

Majcen je imel priložnost tudi v 42. minuti, a je s strelom iz prve iz bližine žogo poslal čez gol. Zato pa je bil natančnejši David Tijanić v drugi minuti sodniškega dodatka, ko je s prostega strela s 25 metrov malce z leve strani žogo poslal ob bližnji vratnici v gol za 2:0.

Gostitelji so imeli v 53. minuti priložnost že za 3:0, a je Gašper Udovič praktično neoviran zgrešil cilj. V nadaljevanju so se Krčani sicer trudili zmanjšati zaostanek, a pravih priložnosti si niso ustvarili, prav tako pa ne domači.

Že v sodniškem dodatku pa se je moral dvakrat izkazati Elvis Džafić, najprej je izvrstno obranil strel Macaria Hing-Gloverja, zatem pa še iz neposredne bližine poskus Esterja Soklerja.

Kranjčani bodo v 31. krogu v nedeljo gostovali v Ljubljani, Krčani pa bodo dan prej gostili Velenjčane.

Triglav - Krško 2:0 (2:0)

* Kranj - Športni center. Brez gledalcev. Sodniki: Glažar, Burjan (oba Hajdina) in Šprah (Ptuj).
* Strelca: 1:0 Majcen (20.), 2:0 Tijanić (45.).
* TRIGLAV: Džafić, Elsner, D. Kryeziu, Zec, Mlakar, Tijanić, E. Kryeziu, Udovič, Kuhar, Majcen (od 80. Žurga), Poplatnik (od 90.Pušnik).
* KRŠKO: Zalokar, Šturm (od 74. Vekić), Ejup, Krajcer, Kulinitš, Volarič, Balić, Ogrinec, Mujan (od 89. Sokler), Mandić (od 46. Hing-Glover), Škrbić.
* Rumeni kartoni: Mujan, Ejupm Sokler.