Ekipa
eč
16. 01. 2015 · 12:10
09. 08. 2017 · 09:56
Deli članek:

Izraelec hitro pomahal v slovo

Dudu Biton spomladi ne bo več igral v dresu slovenskega prvaka Maribora.

Dudu Biton ni več član Maribora. Da bo odšel iz Ljudskega vrta, se je šušljalo že nekaj časa. Danes je bilo tudi uradno potrjeno. S strani Maribora sicer še ne, so pa to potrdili v njegovem novem klubu. Biton se vrača v Izrael, po novem bo igral za Hapoel iz Tel Aviva.

Da bodo na 26-letnega napadalca v klubu pod Kalvarijo hitro pozabili, ni potrebno poudarjati. Čeprav so bila pričakovanja ob njegovem prihodu v štajersko prestolnico visoka, jih nikakor ni uspel upravičiti. Dejansko ga dolgo časa sploh ni bilo na spregled. Proti koncu jesenskega dela sezone je vendarle postregel z nekaj prebliski, v pokalu je na tekmi s Krko recimo zabil imeniten zadetek, toda to ni bilo dovolj. In ko se je športni direktor Zlatko Zahović za sodelovanje dogovoril z Daliborjem Volašom, je bilo več ali manj jasno, kdo bo moral stran.

Biton, je za Maribor igral kot posojen nogometaš belgijskega prvoligaša Standarda, bo kariero – kot rečeno – nadaljeval v rodni domovini. Tam bo zaigral prvič po štirih letih, ob tem je zanimivo tudi, da je nekoč branil barve Maccabija, zdaj bo član ostrega mestnega tekmeca Hapoela.

Trafika24 Logo

Privoščite si neomejeno branje

Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do Plus vsebin.
Več informacij

Prijava

Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se