Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 29.09.2014 17:54:34

11. krog PLTS: Gorica prehitela Krko

Grega Wernig
11. krog Prve lige Telekom Slovenije nam je prinesel kar nekaj izjemno zanimivih obračunov.
Vse skupaj se je v soboto ob 16. uri začelo v Domžalah, kjer so navijači Radomelj svoje ljubljence pričakali na krilih prve zmage med prvoligaško druščino, za nameček pa so gostili Maribor, ki ga že v torek čaka nova preizkušnja lige prvakov.

Domačini so pripravili pravo malo senzacijo in iztržili remi brez zadetkov.

Zgodovina se je pisala v Celju, kjer so gostovali Domžalčani z Nejcem Vidmarjem na čelu. Domžalska hobotnica zadetka ni prejela 990 minut in je lovila tisočico. To je tudi ujela, vendar pa po 1003 minutah vendarle morala po žogo v svojo mrežo. Vidmarja je ugnal Mislav Oršić, za katerega je bil to sploh prvi zadetek v tekmovanju. A ni ostalo le pri tem, osem minut pozneje je končni rezultat 2:0 postavil Nigerijec Sunny Omoregie in Domžalčani so vknjižili prvi poraz v sezoni.

Zadnja sobotna tekma je bil obračun ranjenih levov, pri Olimpiji je v Stožicah gostoval Koper. Zeleno-beli so izkoristili spodrsljaja Domžal in Maribora ter se z zmago na lestvici nekoliko približali  tekmecema. Varovanci Darka Karapetrovića so slavili s 4:0, kar predstavlja dobro popotnico za večni derbi prihodnji konec tedna.

V nedeljo je Zavrč gostom iz Velenja prizadejal še sedmi poraz v sezoni. Mož odločitve je bil Robert Brdar, ki je zadel v 53. minuti in postavil končni izid dvoboja 1:0.

Zadnja tekma kroga
med Gorico in Krko je bila na sporedu danes, do druge zmage v letošnji sezoni pa so prišli Goričani, ki so na osmem mestu prvenstvene lestvice prehiteli ravno današnje nasprotnike iz Novega mesta.

OLIMPIJA - KOPER 4:0 (2:0)

1:0 Zajc (12), 2:0 Šporar (45+1), 3:0 Zarifović (66), 4:0 Omladič (89, enajstmetrovka)