Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

22 04.04.2024 08:44:01

Velik škandal na Hrvaškem! V Splitu po velikem derbiju brutalni neredi, grozni prizori tresejo regijo (video)

Tudi v hrvaškem nogometu je bila sreda rezervirana za pokalne obračune.

V finalu pokala se bosta pomerila zagrebški Dinamo in Rijeka, oba sta na gostovanju z 1:0 premagala tekmeca. Rečani so bili boljši od Lokomotive, Zagrebčani pa so sredi Splita premagali Hajduk in tako poskrbeli za še eno zelo sladko zmago nad večnim tekmecem. Edini zadetek je že v 14. minuti dosegel Sandro Kulenović, žal pa je dogajanje na zelenici zasenčil tretji polčas.

Zanj so poskrbeli navijači obeh ekip, ki so želeli fizično obračunati med sabo, prišlo je do hudih izgredov. Vse skupaj se je začelo takoj po zadnjem sodnikovem žvižgu, ko so zamaskiranci pritekli na igrišče, nogometaši pa so hitro zbežali v garderobe. Vse skupaj naj bi se začelo, ker je Torcida želela obračunati z zagrebškimi Bad Blue Boysi, ti pa so se nato spravili še na policiste. Izgredi so se nadaljevali tudi na ulicah. Nemalo je posnetkov, na katerih huligani zažigajo smetnjake, na policijo so metali kamenje, odjeknile so številne eksplozije. Kot poročajo hrvaški mediji, je poškodovanih kar nekaj policistov, eden od njih ima opekline glave, drugega so morali nujno operirati, pridržali pa so več kot 50 oseb.

Značke: split, dinamo