02.05.2017 14:01:46

To je srbski nogomet: Kako so sodniki potisnili Crveno zvezdo proti naslovu prvaka (video)

crvenazvezdafk.com

Teorije, da je v srbskem nogometu vse vnaprej zmenjeno in da se točno ve, katero moštvo mora biti prvak, niso nikdar izginile. Ta vikend so se le še okrepile.

Crvena zvezda in Partizan v tej sezoni bijeta hudo bitko za naslov državnega prvaka. Številni, ki so jim blizu teorije zarote, pa so prepričani, da je bilo prvenstvo odločeno še pred samim začetkom in da rdeče-beli enostavno morajo biti novi državni prvaki.

Predsednik vlade in novoizvoljeni predsednik države Aleksandar Vučić je pač deklarirani navijač Zvezde in pojavljajo se številne teorije, da oblast v Srbiji želi na vrhu videti rdeče-bele.

Glede na nedeljski obračun med Crveno zvezdo in Vojvodino bi takšnim teorijam le stežka oporekali. Na srbskem derbiju so se namreč dogajale stvari, ki mečejo veliko senco na integriteto srbskega prvenstva ...

Ob izidu 0:0 je najprej Vojvodina 20 minut do konca tekme ostala brez svojega kapetana Nikole Antića, ki je dobil rdeči karton zaradi ... hja, težko rečemo. Morda zaradi ugovarjanja. A kot da to še ne bi bilo dovolj, je Crvena zvezda, ki nikakor ni mogla prebiti obrambnega zidu Novosadčanov, v 79. minuti dobila na voljo tudi enajstmetrovko, čeprav je napadalec rdeče-belih Richmond Boakye simuliral, da bolj ne bi mogel ...

Na koncu je Zvezda slavila z 2:0, se točkovno izenačila s Partizanom in se znova prebila na prvo mesto na lestvici, kjer bo ostala tudi v primeru, če bosta srbska večna rivala na koncu sezone točkovno izenačena. Sporne trenutke iz dvoboja med Crveno zvezdo in Vojvodino pa si lahko ogledate v priloženem videoposnetku ...