liz
liz
31.01.2016 23:06:58

Milanski derbi rdeče-črnim (video)

Derbi 22. kroga italijanskega prvenstva sta na stadionu Giuseppe Meazza odigrala milanska rivala Milan in Inter.

Na koncu je bil veliko bolj zadovoljen rdeče-črni del lombardijske prestolnice, saj so njegovi ljubljenci zmagali kar s 3:0.

Prvi zadetek so dosegli po dobre pol ure igre, ko je Samirja Handanovića s strelom z glavo matiral Alex. V 70. minuti so imeli "gostje" odlično priložnost za izenačenje, toda rezervist Mauro Icardi ni izkoristil enajstmetrovke. Žogo je poslal v levo vratnico gola, ki ga je branil 16-letni Gianluigi Donnarumma. Takrat pa se je začel tudi dokončni padec modro-črnih.

Le tri minute pozneje je namreč vodstvo podvojil M'Baye Niang, ki je v 77. minuti zabil še svoj drugi in Milanov tretji gol na tekmi. Še višji poraz je s svojimi izjemnimi obrambami spet preprečil Handanović. In po eni izmed njih - v 82. minuti je ustavil poizkus Maria Balotellija iz bližine - so mu zaploskali tudi gledalci.

Inter je na lestvici četrti, njegov zaostanek za vodilnim Napolijem zdaj znaša že devet točk, Milan pa je s petimi točkami manj šesti.