1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 03.11.2014 23:10:24

Premier liga: City dobil mestni derbi

Deseti prvenstveni krog je bil na Otoku razdeljen na tri igralne dneve in se je z dvobojem Crystal Palace - Sunderland končal danes.

Že prva tekma ta konec tedna je postregla s presenečenjem, saj je  Newcastle z 1:0 odpravil Liverpool in tako še podaljšal svoj zmagoviti niz. Za srake, ki so sredi tedna iz ligaškega pokala izločile Manchester City, je to četrta zaporedna zmaga. V 74. minuti je Ayoze izkoristil napako Liverpoolovega branilca Alberta Morena in premagal Simona Mignoleta.

Arsenal
se je tokrat na domačem igrišču izkazal šele v drugem polčasu, ko so topničarji proti Burnleyu dosegli vse tri gole.

Z drugim polčasom so lahko zadovoljni tudi nogometaši West Hama, saj so v Stoke Cityju po zaostanku z 0:2 v drugi polovici drugega polčasa z dvema goloma izenačili in postavili tudi končen izid srečanja.

Vodilni Chelsea in naslednji nasprotnik Maribora v ligi prvakov je svoje navijače razveselil s popolnim izkupičkom, QPR je bil za presenečenje prekratek za zadetek.

Southampton in West Brom sta do točk prišla v gosteh, prvi so slavili v Hull Cityju, drugi pa v Leicestru, kjer so edini mrežo zatresli domačini, Esteban Cambiasso je žogo poslal v svoj gol.

Brez golov in zmagovalca pa se je končal obračun med Evertonom in Swanseajem.

Vrhunec
 tega konca tedna predstavlja 168. derbi moštev iz Manchsterja. Iz Cityja so že pred dnevi sporočili, da v derbiju ne bo igral poškodovani David Silva, Španec ima namreč poškodovano koleno in bo verjetno odsoten kar štiri tedne.

Kljub temu to nogometašev Cityja ni oviralo, saj so mestne rivale premagali. Edini in tako zmagoviti zadetek je v 63. minuti dosegel Sergio Agüero. United je sicer že od 39. minute igral le z desetimi igralci, Chris Smalling si je namreč takrat prislužil še drugi rumeni karton in je moral zapustiti zelenico.

Na zadnji nedeljski tekmi je do zmage prišel še Tottenham.

Deseti krog sta zaključila Crystal Palace in Sunderland. Dvoboj tekmecev iz spodnjega dela lestvice je nekoliko presenetljivo pripadel črnim mačkam, ki so slavile s 3:1 in prišle do druge zmage v sezoni.