05.10.2014 22:54:21

Serie A: Poslastico dobil Juventus

Derbi kroga je bil odigran v Torinu, kjer sta se pomerili vodilni ekipi Juventus in Roma, spektakularen obračun pa so po pravi drami dobili črno-beli.

Italijanska liga je v zadnjih letih izgubila veliko svojega blišča, nikakor več ni najmočnejša liga na svetu, toda na Apeninskem polotoku še vedno igrata ekipi, ki spadata vsaj v širši vrh evropskega in svetovnega nogometa. Prva je, jasno Juventus, druga pa morda malce presenetljivo Roma, ki je prevzela primat drugega najboljšega italijanskega moštva. In prav ti dve ekipi sta se v 6. krogu serie A pomerili med seboj. Za naziv tretutno najboljše ekipe v Italiji in za vodstvo na lestvici.

Derbi je postregel z vsem. Zadetki, enajstmetrovkami, rdečimi kartoni. Začelo se je po željah gostiteljev, ki so v 27. minuti povedli preko Carlosa Teveza. Glavni sodnik Gianluca Rocchi je po prostem strelu Andree Pirla in igranju z rokoMaicona v živem zidu najprej pokazal na nov prosti strel, nato pa svojo odločitev spremenil in pokazal na belo točko. Argentinec je sodniško darilo seveda z veseljem sprejel in Juventus je povedel. A vodstvo stare dame je trajalo le pet minut. V kazenskem prostoru sta se borila Stephan Lichtsteiner in Francesco Totti, Rocchi je ocenil, da je bil Švicar v dvoboju pregrob in še drugič na tekmi pokazal na enajstmetrovko. Zanesljivi izvajalec je bil zimzeleni kapetan Rome in izid je bil poravnan. Gostje so v 44. minuti prišli do vodstva. Po podaji Gervinha je akcijo na odličen način zaključil v letošnji sezoni sijajni Juan Iturbe. A še pred koncem prvega polčasa je bil izid znova izenačen. Še tretjič na tekmi je Rocchi pokazal na belo točko, tokrat po padcu Paula Pogbaja, znova pa je bil uspešen Carlos Tevez.

Živčna tekma, v kateri sta obe moštvi pretiravali z grobimi starti, je bila odločena v 86. minuti. Po predložku s kota in izbiti žogi je do strela iz voleja prišel branilec Leonardo Bonucci in na fantastičen način premagal Skorupskega. Za osvojitev treh točk in delirij na tribunah. Pred samim koncem tekme je na igrišču med obema ekipama še enkrat zavrelo. Po grobem startu Alvara Morate je živce povsem izgubil odlični branilec Kostas Manolas, ki je želel fizično obračunati z mladim Špancem. Nastala je velika gneča, prišlo je do veliko prerivanja, epilog vsega skupaj pa sta bila rdeča kartona za Morato in Manolasa.

6. krog italijanskega prvenstva

VERONA – CAGLIARI 1:0 (0:0)
1:0 Tachidis (89)

MILAN – CHIEVO 2:0 (0:0)
1:0 Muntari (55), 2:0 Honda (78)

EMPOLI – PALERMO 3:0 (2:0)
1:0 Maccarone (4), 2:0 Tonneli (34), 3: Puciarelli (64)

LAZIO – SASSUOLO 3:2 (3:1)
1:0 Mauri (9), 2:0 Djordjević (25), 2:1 Berardi (26), 3:1 Candreva (35), 3:2 Berardi (50, enajstmetrovka)

PARMA – GENOA 1:2 (0:0)
0:1 Perroti (53), 1:1 Coda (66), 1:2 Matri (93)

SAMPDORIA – ATALANTA 1:0 (1:0)
1:0 Gabbiadini (35)

UDINESE – CESENA 1:1 (0:0)
1:0 Fernandes (62), 1:1 Cascione (92, enajstmetrovka)

JUVENTUS – ROMA 3:2 (2:2)
1:0 Tevez (27, enajstmetrovka), 1:1 Totti (32, enajstmetrovka), 1:2 Iturbe (44) 2:2 Tevez (45+3, enajstmetrovka), 3:2 Bonucci (86)

FIORENTINA – INTER 3:0 (2:0)
1:0 Babacar (7), 2:0 Cuadrado (19), 3:0 Tomović (76)

NAPOLI – TORINO 2:1 (0:1)
0:1 Quagliarella (14), 1:1 Insigne (55), 2:1 Callejon (72)

LESTVICA
1. Juventus    6    6    0    0    13:2   18 2. Roma        6    5    0    1    11:4   15 3. Sampdoria   6    4    2    0    7:2    14 4. Udinese     6    4    1    1    9:5    13 6. Milan       6    3    2    1    13:9   11 6. Verona      6    3    2    1    6:5    11 7. Napoli      6    3    1    2    8:7    10 8. Lazio       6    3    0    3    11:7   9 9. Fiorentina  6    2    3    1    5:3    9 10. Inter      6    2    2    2    11:8   8 11. Genoa      6    2    2    2    6:6    8 12. Empoli     6    1    3    2    8:8    6 13. Cesena     6    1    3    2    5:10   6 14. Torino     6    1    2    3    4:7    5 15. Cagliari   6    1    1    4    7:9    4 16. Chievo     6    1    1    4    5:9    4 17. Atalanta   6    1    1    4    2:8    4  18. Parma      6    1    0    5    11:16  3 19. Palermo    6    0    3    3    6:14   3 20. Sassuolo   6    0    3    3    3:12   3