liz
28.09.2014 19:19:40

Bundesliga: Hamburg z neslavnim rekordom

schalke04.de

Šesti krog elitnega nemškega prvenstva se je začel s petkovim srečanjem med Mainzem in Hoffenheimom.

V bundesligi so se po petih krogih štiri ekipe lahko pohvalile s tem, da v tekoči sezoni še ne poznajo grenkobe poraza. Med njimi sta bila tudi tekmeca, ki sta se v petek zvečer pred 28 tisoč gledalci udarila na Coface Areni v Mainzu. Še več, ekipi sta imeli povsem enak izkupiček - z gol razliko vred.

Domačini so pogrešali japonskega napadalca Šindžija Okazakija, ki je tudi prvi strelec lige, zato niti ni presenetljivo, da se je dvoboj končal brez zadetkov.

Vodilni Bayern je gostoval v Kölnu in prišel do četrte zmage v sezoni. Kozličke, za katere sta celo tekmo odigrala slovenska reprezentančna branilca Mišo Brečko in Dominic Maroh, je ugnal z 2:0.

Zelo zanimivo je bilo v Gelsenkirchnu, kjer je Schalke v generalki pred torkovim dvobojem z Mariborom v porurskem derbiju pred 61.000 gledalci z 2:1 premagal Borussio iz Dortmunda. Schalke je po štirih tekmah brez zmage zdaj slavil drugič zapored, vsi zadetki so bili doseženi že do 26. minute.

Do prve zmage v sezoni je prišel Stuttgart, ki je bil z 1:0 boljši od Hannovra. Še vedno pa nanjo čaka Werder, ki je tokrat klonil v Wolfsburgu.

Tim Matavž v nedeljo spet ni dobil priložnosti za dokazovanje. V Augsburgu je gostovala Hertha, domačini pa so z zadetkom Verhaegha iz najstrožje kazni slavili z 1:0. Augsburg se je s tretjo zmago pomaknil v zgornjo polovico lestvice.

V zadnji tekmi sta se udarila Hamburg in Eintracht. Gostje iz Frankfurta so slavili z 2:1 in še poglobili krizo domačinov. Ti so tokrat sicer dosegli prvi zadetek v sezoni, a so zanj potrebovali 508 minut, kar je nov rekord bundeslige. Ta je bil od sezone 1979/80 v lasti Bochuma, ki je takrat zadetek dosegel po 474 sušnih minutah. Hamburg zdaj čaka le še na prvo zmago.