tp
tp
10.08.2014 23:32:28

Za začetek poraz Monaca

Na prvi tekmi francoskega prvenstva so branilci naslova že včeraj le remizirali na gostovanju pri Reimsu. Danes je bilo odigranih še sedem tekem, argentinski kontroverzni trener Marcelo Bielsa je na debiju na klopi Marseilla iz rok izpustil vodstvo s 3:1.

Parižani so z velikimi upi pričakali novo sezono francoskega prvenstva in za uvod na Kitajskem osvojili svojo prvo lovoriko, ko so v superpokalu premagali Guingamp. Toda začetek prvenstva se ni izšel po njihovih željah. Začetek tekme je bil sicer izredno obetaven, saj je že v 7. minuti v polno zadel kdo drug kot Zlatan Ibrahimović, Šved pa nato ni izkoristil še ene stoodstotne priložnosti. Prav on je bil tisti, ki ga je v kazenskem prostoru podrl Mickaël Tacalfred, a Švedu je vratar Placide strel ubranil. V nadaljevanju je Reims selo povedel, Ibra pa je s svojo levico in po podaji Javierja Pastoreja na koncu vendarle uspel iztržiti vsaj remi za PSG.

Zgolj točko je osvojil tudi novopečeni trener Marseilla, v katerega so bile danes uprte vse oči ljubiteljev francoskega nogometa. Marcelo Bielsa je imel do zadnje tretjine v rokah vodstvo s 3:1 na gostovanju pri Bastii, v zgolj nekaj minutah pa je ta njegovi ekipi spolzela iz rok. Jutri zvečer bo svojo prvo tekmo odigral še Monaco, ki se je danes okrepil z nizozemskim vratarjem Maartenom Stekelenburgom. Edini Slovenec v ligue 1 Ažbe Jug ni dobil priložnosti med vratnicama Bordeauxa.

Kot zadnji so bili na delu nogometaši Monaca, ki so zaigrali tudi z Radamelom Falcaom. Kolumbijski zvezdnik se je uspešno vrnil po poškodbi in za domače z bele točke dosegel gol za izenačenje v drugem polčasu. A tudi njegova prisotnost na igrišču enim od favoritov za osvojitev prvenstva ni prinesla treh točk. Še več, zaradi dveh rumenih kartonov Ricarda Carvalha so dvajset minut pred koncem tekme ostali zdesetkani, številčno premoč pa je Lorient, natančneje Valentin Lavigne izkoristil nekaj minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom.

1. krog francoskega prvenstva

REIMS - PSG 2:2 (2:1)
0:1 Ibrahimović (7), 1:1 Oniangue (22), 2:1 Devaux (34), 2:2 Ibrahimović (63); Ibrahimović je v 19. minuti zastreljal enajstmetrovko

BASTIA - MARSEILLE 3:3 (1:2)
1:0 Maboulou (9), 1:1 Gignac (12), 1:2 Romaric (17, avtogol), 1:3 Gignac (62, enajstmetrovka), 2:3 Tallo (66, enajstmetrovka), 3:3 Maboulou (73)

EVIAN - CAEN 0:3 (0:3)
0:1 Kante (12), 0:2 Duhamel (32), 0:3 Duhamel (37)

GUINGAMP - ST. ETIENNE 0:2 (0:1)
0:1 Erdinc (39, enajstmetrovka), 0:2 Erdinc (90)

LILLE - METZ 0:0

MONTPELLIER - BORDEAUX 0:1 (0:1)
0:1 Diabate (17)

NANTES - LENS 1:0 (0:0)
1:0 Bammou (65)

NICE - TOULOUSE 3:2 (1:2)
1:0 Cvitanich (23), 1:1 Braithwaite (45), 1:2 Yedder (45), 2:2 Cvitanich (63), 3:2 Bosetti (69)

LYON - RENNES 2:0 (0:0)
1:0 Malbranque (64), 2:0 Lacazette (74, enajstmetrovka)

MONACO - LORIENT 1:2 (0:1)
0:1 Aboubakar (10, enajstmetrovka), 1:1 Falcao (78, enajstmetrovka), 1:2 Lavigne (87)