Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 18.12.2021 22:08:58

Favoritinje upravičile pričakovanja

ŽKK Celje Facebook
V 11. krogu državnega prvenstva za košarkarice so favorizirane ekipe prišle do zmag. Celje in Triglav nista imela težav z Ilirijankami in Mariborom, Konjičanke so ugnale Derby Ježico, Grosuplje pa je kot edina ekipa slavila v gosteh.

Ilirijanke so se dobro upirale le v prvi četrtini, nato pa so aktualne državne prvakinje dvignile ritem igre in gostjam v naslednjih 30 minutah prepustile le 32 točk (93:53). Celjanke so prevladovale v skoku (51-27), dosegle 10 podaj več (22-12) in zadele 14 trojk.

Pri Cinkarni Celje je Katrina Pardee dosegla kar 31 točk in 10 skokov, Isabela Macedo jih je dodala 24. Pri Ilirijankah je Tamara Pulević zbrala 25 točk, Sara Sambolić jih je prispevala 16.

Pro-Bit Konjice so po nekaj porazih spet zakorakale na zmagovalna pota. Nasprotnik za njihovo drugo zaporedno zmago je bil kar primeren glede na stanje na lestvici. Glavnino rezultatskega dela je domača ekipa opravila v tretji četrtini, ki jo je dobila za šest točk, v zadnjem delu igre pa so Konjičanke to prednost uspele zadržati in so se tako veselile svoje šeste zmage v prvenstvu (70:64).

Eva Brdnik je za domačo ekipo zbrala 20 točk in 12 skokov, Tia Tajhar je dodala 14 točk in 7 podaj, Katja Klančnik pa je 11 doseženih točk obogatila s 15 skoki. Za gostujočo ekipo je Hana Ivanuša dosegla 22 točk in 7 skokov, Manca Marolt jih je dodala 16.

Kranjčanke so vlogo favoritinj upravičile že v prvem polčasu (40:22). Tretjo četrtino so dobile Mariborčanke z 22:15, v zadnjih desetih minutah pa so Gorenjke znova stopile na plin in slavile z 71:51.

Za Triglav je Lara Kozina Bubnič dosegla 18 točk, Gala Kramžar pa 17. Pri gostjah je Merisa Dautović dosegla 12 točk, Sara Haralovič pa 11.

Najbolj izenačen je bil dvoboj med Tosamo Ledito in Grosupljem, ki ga je slednje dobilo z 59:56. Grosupeljčanke so unovčile izkušnje, izgubile so devet žog manj od tekmic, imele pa so tudi bolj raznovrstne igralke.

Pri Tosami Ledita je Lejla Pamić dosegla 24 točk in 13 skokov, Urša Žibert jih je dodala 18. Sara Meden s 14 in Mojca Ahac z 11 točkami pa sta bili najboljši strelki ekipe iz Grosupljega.