Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 18.12.2021 21:45:25

Hopsi Polzela - ECE Triglav 89:87 (20:23, 39:41, 71:56)

vszi
Košarkarji Hopsov Polzele so v 11. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav z 89:87 (20:23, 39:41, 71:56).

* Dvorana Polzela, gledalcev 70, sodniki: Španič (Postojna), Misson (Škofja Loka), Savić (Ljubljana).
* Hopsi Polzela: Rizman 15 (2:3), Besedić 14 (4:6), Glavan 7, Vranjkovič 33 (10:12), Bašić 6, Vašl 12 (4:5), Goltnik 2.
* ECE Triglav: Hrovat 11 (2:2), Urbiha 16, Praljak 12, Maček 15, Eržen 9 (4:4), Smrekar 6 (2:2), Čabrilo 8 (3:3), Muratović 10 (0:1).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 20:26, ECE Triglav 11:12.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 7:22 (Rizman 3, Vašl 2, Glavan, Vranjkovič), ECE Triglav 14:26 (Maček 5, Urbiha 4, Praljak 2, Čabrilo, Eržen, Hrovat).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 18, ECE Triglav 23.
* Pet osebnih: Smrekar (34.), Muratović (35.), Maček (36.).

Hopsi so po dveh porazih zabeležili peto zmago v ligi Nova KBM, ECE Triglav pa je po pomembni zmagi sredi tedna proti Zlatorogu vpisal deveti poraz v prvenstvu.

Čeprav so Kranjčani nastopili brez kapetana in prvega strelca ter podajalca ekipe Dejana Milašinovića, ki se je preselil v Nutrispoint Ilirijo, so ves prvi polčas narekovali ritem igre in dogajanje na semaforju, tudi v zaključku tekme, potem ko so domači že vodili s 15 točkami prednosti (71:56), pa so bili v igri za presenečenje.

Gostje so se v zadnji minuti tekme po trojkah Dominika Praljaka in Urbana Hrovata prebili v vodstvo s 87:86. Jure Besedić je na drugi strani uveljavil fizično moč pod obročem za 88:87, priložnost Triglava za zmago pa je zapravil Hrovat z zgrešenim metom iz zahtevnega prodora.

Prvo ime tekme je bilo Marko Vranjkovič, ki je dosegel 33 točk (met 11:16) ter ob desetih skokih zabeležil statistični indeks 41, kar je nov rekord sezone v ligi Nova KBM. S 33 točkami pa je izenačil drugi najboljši dosežek v ligi; rekord drži Simo Atanacković s 34 točkami.

V 12. krogu bo ECE Triglav gostil Terme Olimia (23. 12.), Hopsi pa bodo gostovali v Šenčurju (28. 12.).