5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 18.12.2021 21:26:11

Ljubljančani potrdili NORO ZMAGO v Beogradu in vsaj delno popravili SLAB VTIS iz Evropokala

aba
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu lige Aba premagali Studentski centar z 88:78 (22:23, 48:39, 72:58).

Cedevita Olimpija - Studentski centar 88:78 (22:23, 48:39, 72:58)
* Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Radojković, Hadžić, Terlević (vsi Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Pullen 20 (7:8), Ferrell 5 (2:2), Ejim 8 (4:5), Murić 18, Auguste 4 (2:4), Blažič 15, Omić 12 (2:2), Radovanović 6.
* Studentski centar: Vinales 21 (4:4), Pavlićević 14, Ivanović 6 (1:1), Slavković 10 (1:1), Hadžibegović 3, Starovlah 3 (1:3), Z. Ivišić 9, T. Ivišić 4 (2:2), Edwards 2, Kamenjaš 6 (4:4).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 17:21, Studentski centar 13:15.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:33 (Murić 4, Pullen 3, Ferrell, Blažič), Studentski centar 9:26 (Vinales 3, Pavlićević 2, Ivanović, Slavković, Hadžibegović, Z. Ivišić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Studentski centar 25.
* Pet osebnih: Murić (40.).

omic
aba

Medtem ko se v evropskem pokalu še niso otresli serije porazov, gre košarkarjem Cedevite Olimpije to bolje od rok v ligi Aba. Po veliki zmagi v prejšnjem krogu v gosteh proti Partizanu so tokrat pred domačo publiko premagali Studentski centar iz Podgorice z 88:78. Za Ljubljančane je to sedma zmaga v dvanajstih nastopih v regionalnem tekmovanju oziroma druga v zadnjih štirih tekmah.

Čeprav rezultat kaže na dokaj prepričljivo zmago Cedevite Olimpije, ki je na začetku zadnje četrtine vodila že z 72:58, domači navijači v zadnjih minutah niso bili brez skrbi. Gostje, ki jih vodi slovenski strokovnjak Andrej Žakelj, so se nekajkrat približali na dva ali tri koše zaostanka, popoln preobrat pa je trener Jurica Golemac preprečil z dovolj razpoloženimi posamezniki.

Jacob Pullen je 15 od svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu (trojke 3:7, 6 podaj). Edo Murić je dosegel dve točki manj (trojke 4:10) in zbral pet skokov, Jaka Blažič jih je prispeval 15 (8 podaj), pomembni vlogi pod košema pa sta odigrala Alen Omić (12 točk, 9 skokov, 6 v napadu) ter Melvin Ejim (8 točk, 8 skokov, 5 podaj).

V torek, 28. decembra, bo Cedevita Olimpija gostovala pri Ciboni, 2. januarja pa jo s tekmo s Krko v Novem mestu čaka začetek drugega kroga tekmovanja.