Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 18.04.2018 22:11:56

Zvečer sijala sonca

Košarkarji Helios Suns so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko z 68:62.

Helios Suns - Krka 68:62 (21:22, 33:35, 44:51)

Domžale - Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Španič (Postojna), Mlakar (Škofja Loka), Pipan (Ljubljana).
Helios Suns: Brodnik 4, Rojc 6, Pelko 5, Močnik 6 (3:4), Đumić 9 (5:10), Mahkovic 31 (7:8), Besedič 2, Šaškov 5.
Krka: Marinelli 2, Bratož 11 (3:4), Dimec 18 (2:3), Đapa 7 (2:4), Jošilo 2, Zagorac 11 (2:2), Kovačevič 8, Fifolt 3 (1:2).
Prosti meti: Helios Suns 15:22, Krka 10:15.
Met za tri točke: Helios Suns 5:21 (Mahkovic 2, Šaškov, Močnik, Pelko), Krka 4:25 (Kovačevič 2, Zagorac, Đapa).
Osebne napake: Helios Suns 20, Krka 26.
Pet osebnih: Besedič (28.).

Košarkarji Helios Suns lovijo zadnji vlak za polfinale. V devetem krogu so premagali Krko z 68:62, tako da za četrtim mestom, ki ga zaseda Rogaška, še naprej zaostajajo eno zmago. Krka je po nizu osmih zaporednih zmag od 21. marca doživela drugi poraz v nizu, vseeno pa z 6-3 še vedno ostaja med glavnimi kandidati za polfinale lige Nova KBM.

Zanimiva in napeta tekma je epilog doživela v zadnjih minutah. Domžalčani so z agresivno igro v obrambi prišli do nekaj lahkih košev iz protinapada in zaostanek 46:53 pretvorili v prednost 64:60, ki je do konca niso izpustili iz rok.

Blaž Mahkovic, ki je s statističnim indeksom 30 (31 točk, met 9:14, 5 skokov) MVP devetega kroga lige za prvaka, je od zaostanka 56:58 dosegel osem točk in bil edini domači igralec v dvomestnih številkah. Na drugi strani je v odsotnosti poškodovanega Dina Cinaca Žiga Dimec zbral 18 točk (8 skokov), po enajst pa sta jih dodala Saša Zagorac (7 skokov) in Domen Bratož (5 skokov, 0 podaj).

Domžalčane v naslednjem krogu čaka še ena zahtevna preizkušnja, in sicer gostovanje v Kopru, Krka pa bo ob 18. uri igrala derbi doma s Petrol Olimpijo.

Značke: košarka, sta