Prvi mož ukrajinske vojske presenetil: Ukrajina ...

lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 18.04.2018 22:07:52

Več kot 30 razlike

Košarkarji Petrola Olimpije so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Šentjur s 96:62.

Petrol Olimpija - Šentjur 96:62 (32:14, 49:29, 77:44)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Grbić (Ljubljana), Rener (Koper), Milanović (Kranj).
Petrol Olimpija: Kastrati 8, Radulović 6, Tratnik 6 (2:2), Oliver 14, Špan 4, Badžim 3, D. Lorbek 4, Hrovat 20 (4:4), McCarron 10 (3:5), Begić 9 (3:5), Sanon 12 (1:2).
Šentjur: Rizman 12 (2:2), Allen 9 (3:6), Pešič 8 (6:6), Jurček 7 (3:4), Popadić 3, Bolčina 17 (5:5), Rojko 6 (1:1).
Prosti meti: Petrol Olimpija 13:18, Šentjur 20:24.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 13:29 (Hrovat 4, Sanon 3, Kastrati 2, Oliver 2, Badžim, McCarron), Šentjur 4:16 (Rizman 2, Popadić, Rojko).
Osebne napake: Petrol Olimpija 24, Šentjur 19.
Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so zabeležili sedmo zmago in ostajajo med vodilnimi ekipami lige Nova KBM za prvaka. V dvorani Tivoli so premagali Šentjur, ki je vpisal sedmi poraz in tako še naprej oblikuje spodnji del razpredelnice.

Vprašanje zmagovalca je bilo rešeno že po prvih desetih minutah. Ljubljančani so si v tem času nabrali prednost 32:14, dobili pa so tudi preostale tri četrtine, tako da je končni rezultat realen pokazatelj moči na parketu.

Po mesecu premora zaradi poškodbe se je v vrste Petrola Olimpije vrnil Jan Špan - zaradi pravila slovenskih igralcev je tekmo izpustil Jordan Morgan, najboljša posameznika pri domačih pa sta bila Gregor Hrovat z 20 točkami (trojke 4:4) ter Devin Oliver (14 točk, 6 skokov, 4 podaje, indeks 23). V vrstah Šentjurja je z dvojnim dvojčkom izstopal Tomaž Bolčina (17 točk, 10 skokov).

Liga za prvaka se bo nadaljevala v soboto, 21. aprila; Ljubljančane čaka derbi v Novem mestu, Šentjur pa lokalni obračun z Rogaško.

Značke: košarka, sta