29.04.2015 22:45:43

Liga Telemach: Olimpija v zadnjem krogu boljša od Tajfuna

Nikola Miljković

Za nami je tudi zadnji krog lige Telemach, po katerem so znani udeleženci četrtfinalnih obračunov.

Košarkarji Olimpije so tokratni dvoboj s Tajfunom začeli odločno in po dobrih treh minutah in pol vodili z 9:0. Gostje se niso predali in so slabe tri minute pred koncem uvodnega dela igre znižali na 10:14. Šest točk prednosti po prvi četrtini je Olimpija do polčasa povečala na sedem točk.

ČETRTFINALNI PARI
Krka - Portorož
Union Olimpija - Helios Suns
Rogaška - Grosbasket
Zlatorog - Tajfun

V prvih dvajsetih minutah je bil najboljši mož na igrišču Alen Omić, ki je zgolj v tem delu dosegel dvojni dvojček s 13 točkami in desetimi skoki. Na drugi strani je Domen Bratož edini dosegel dvomestno število točk (10), dvakrat več kot drugi najuspešnejši soigralec. Drugi polčas je Olimpija začela z delnim izidom 12:2, od tega je pet točk dosegel Omić, in četrtino končala z 21:11.

Zadnjo četrtino so tako Ljubljančani začeli z udobnimi 17 točkami prednosti in so gladko zmagali, četudi so tekmeci zadnjih deset minut dobili s 20:18. Omić je bil s 24 točkami in 13 skoki najboljši igralec srečanja, le Marko Marinović je pri domačih zmogel več kot devet točk (13 in pet podaj), na drugi strani pa je Bratož zadel 17 točk, Đorđe Lelić pa 14.

LAŠČANI SO SI ZAGOTOVILI PREDNOST DOMAČEGA IGRIŠČA
Zlatorog
je pričakal zasedbo Krke. Novomeščani so si že konec tedna dokončno zagotovili prvo mesto pred četrtfinalom, medtem ko so Laščani na tej tekmi še odločali o svoji uvrstitvi na lestvici. Z zmago so si zagotovili tretje ali četrto mesto na lestvici, kar jim bo v nadaljevanju prineslo prednost igranja na domačem igrišču.

Ekipi sta začeli nekoliko bolj previdno, v tem so prednjačili gostje, saj je trener Aleksandar Đikić priložnost ponudil tudi nestandardnim igralcem začetne ekipe. Med tekmo sta pri Laščanih prednjačila predvsem Sašo Zagorac in Igor Tratnik, ki sta lepo polnila koš gostov. Medtem ko so Krkaši igrali s precej spremenjeno postavo, se vsaj v prvem polčasu niso znašli pod košem gostiteljev.

Arsen Perić
Šele Žiga Zatežić je s trojko za 50:49 popeljal Krko v novo vodstvo dobrih šest minut pred koncem tekme, Novomeščani so razen ob izidu 5:3 nazadnje vodili v 13. minuti tekme. V zadnji minuti, ko sta obe ekipi odigrali na dolg napad, Krka je zaostajala le dve točki, a so se ji nato zatresle roke, je žogo najprej izgubil Zlatorog, nato pa so na drugi strani preveč zapletali še Krkakši, prav tako izgubili žogo, in Laščani so tekmo na koncu vendarle dobili.

Union Olimpija - Tajfun 71:56 (19:13, 32:25, 53:36)
* Dvorana Stožice, gledalcev 250, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
* Union Olimpija: Hrovat 6 (2:3), Vučetić 4, Nikolov 6 (1:2), Mahkovic 2, Omić 24 (2:3), Prepelič 6, Jagodnik 4, Marinović 13, Kanacević 6 (1:2).
* Tajfun: Williams 2, S. Sebič 5 (1:1), Držić 3 (1:2), Lelić 14 (4:4), Zimić 4 (2:4), Cehnar 2, Bratož 17 (6:6), Clark 4 (2:4), Drobnjak 5.
* Prosti meti: Union Olimpija 6:10:, Tajfun 16:21.
* Met za tri točke: Union Olimpija 7:30 (Marinović 3, Prepelič 2, Kanacevič in Nikolov po 1), Tajfun 4:22 (Lelić 2, Bratož in Drobnjak po 1).
* Osebne napake: Union Olimpija 24, Tajfun 22.
* Pet osebnih: /.

Grosbasket - Rogaška 72:78 (18:12, 35:39, 56:55)
* Športna dvorana Brinje, gledalcev 150, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Poljanšek (Hraše), Rener (Koper).
* Grosbasket Grosuplje: Jerman 6, Antonijevič 8 (2:2), Trampuš 7 (0:2), Julević 16 (2:3), Baločka 8 (0:2), Hojč 2, Mali 2 (2:2), Papac 9 (2:2), Fon 14 (5:6).
* Rogaška: Ferme 12 (3:3), Pelc 5, Koštomaj 5, Boban 4, Dimec 15 (1:1), Čebular 16 (4:4), Primorac 6, Bubnić 13 (3:3), Matić 2.
* Prosti meti: Grosbasket 13:19; Rogaška 11:11.
* Met za tri točke: Grosbasket 7:16 (Antonijević 2, Julević 2, Trampuš, Papac in Fon po 1); Rogaška 5:27 (Ferme 3, Pelc in Koštomaj po 1).
* Osebne napake: Grosbasket 18; Rogaška 23.
* Pet osebnih: Bubnić 5 (39.).

Zlatorog Laško - Krka 64:58 (17:14, 30:23, 47:41)
* Dvorana Tri lilije, gledalcev: 350, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krejić (Kranj), Španič (Postojna).
* Zlatorog Laško: Tratnik 20 (4:6), Jovanović 10 (5:6), M. Lapornik 12 (1:2), Marasović 4, Ponjavić 3 (1:2), Zagorac 13 (4:4), Vašl 2.
* Krka: Krivec 5, Kastrati 8, Rojc 1 (1:2), Mulalić 4, Joksimović 6, Booker 5, Polutak 5 (1:2), Zatežić 5, Ritlop 2, L. Lapornik 3 (1:2), Halilović 14 (4:4).
* Met za tri točke: Zlatorog 3:17 (Jovanović, M. Lapornik, Zagorac), Krka 5:20 (Kastrati 2, Krivec, Booker, Zatežić).
* Prosti meti: Zlatorog 15:20, Krka 7:10.
* Osebne napake: Zlatorog 15, Krka 25.
* Pet osebnih: Halilović (40.).

Helios Suns - Portorož 70:60 (19:10, 42:31, 57:41)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 400, sodniki: Nedović (Kranj), Javor (Ljubljana), Germadnik (Celje).
* Helios Suns: Upshaw 5, Ja. Močnik 6, Šantelj 8, Korošec 4 (2:2), Morina 13 (7:8), Ščekić 8 (3:6), Casey 9 (0:1), Vončina 5 (1:3), Majok 9 (1:2), Pelko 3 (1:3).
* Portorož: Barbarič 5, Zaro, Ju. Močnik 9 (1:4), Borse, Petrović 9 (2:2), Čigoja 14 (6:8), Buda 7 (1:2), Hodžić 13 (7:7), Besedič 3.
* Met za tri točke: Helios Suns 4:23 (Ja. Močnik 2, Upshaw 1, Casey 1); Portorož 5:30 (Čigoja 2, Barbarič 1, Petrović 1, Besedič 1).
* Prosti meti: Helios Suns 14:21; Portorož 17:23.
* Osebne napake: Helios Suns 22; Portorož 25.
* Pet osebnih: Hodžić (34.)

Šenčur Ggd - Hopsi Polzela 105:90 (20:20, 47:45, 77:64)
* Športna dvorana v Šenčurju, gledalcev 150, sodniki Vučković (Maribor), Kolar, Fišer (oba Ljubljana).
* Šenčur Ggd: Krišto 4, Kosec 22 (1:1), Krejič 9 (1:2), Jeršin 15 (1:2), Pavič 22 (1:3), Eržen 11 (1:2), Finžgar 8, Grum 11 (3:3), Blažević 3.
* Hopsi Polzela: Dimec 9 (1:2), Bejtić 10 (1:2), Rizman 20 (7:7), Vuković 19 (3:4), Pungartnik 14 (3:3), Stojnić 5, Godler 2, Ahmedović 11 (3:4).
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 7:18 (Krejič in Jeršin po 2, Kosec, Pavič, Blažević po 1), Hopsi Polzela 6:12 (Bejtić 3, Rizman, Pungartnik in Stojnić po 1).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 13:18, Hopsi Polzela 18:22.
* Osebne napake: Šenčur Ggd 28, Hopsi Polzela 13.

6. Maribor Nova KBM 20 5 15 918:1125 19

Opomba: Ekipa Maribora je zaradi stečaja izstopila iz vseh tekmovanj pod okriljem KZS, vse njene nadaljnje tekme so registrirane z izidom 0:20, tudi za poraz pa ne dobi točke.