14.03.2015 07:55:38

Dragićevih 18 ni bilo dovolj za zmago (video)

Vročica iz Miamija je v noči na soboto v ligi NBA v gosteh izgubil s Torontomz 92:102.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je ob porazu svoje ekipe v 39 minutah za Miami dosegel 18 točk, pet podaj in tri skoke. S 25 točkami je bil najboljši Dwyane Wade.

Goran Dragić, ki je dal zadnji in prvih pet Miamijevih košev na tekmi, je skupaj z Wadom zadel 14 točk ob koncu dvoboja, ko se je Vročica z delnim izidom 17:6 približala tekmecem, več pa gostom ni uspelo. Miami je izgubila tretjič na zadnjih petih tekmah in za Charlotte, ki je na zadnjem osmem mestu, ki še vodi v končnico, zaostaja za eno tekmo.

Gostje so izgubili predvsem zaradi enaindvajsetih izgubljenih žog. Kar sedem jih je ukradel Kyle Lowry, ki je zbral še 19 točk in po osem podaj in skokov.

Gostitelji so tako prekinili niz šestnajstih porazov z Miamijem, ki se je vlekel od 17. januarja 2010. Gostje pa so zapravili priložnost, da izenačijo niz nepremaganosti proti kateri izmed ekip NBA. Miami je 17 zmag v nizu zabeležil proti Milwaukeeju med 8. aprilom 1993 in 11. marcem 1997.

Denver je s 114:103 premagal Golden State, najboljše moštvo lige, ki je igralo brez četverice svojih najboljših mož. Dvojni dvojček je vpisal Kenneth Faried (24 točk, 17 skokov). Prva ekipa vzhodnega dela lige, Atlanta, ki je s 96:87 v gosteh ugnala Phoenix, ima zdaj le en poraz več od Golden Stata.

Chandler Parsons je bil z 22 točkami na čelu sedmih igralcev Dallasa, ki so dosegli dvomestno število točk ob zmagi z Los Angeles Clippers z 129:99. Oklahoma je s 113:99 nadigrala Minnesoto, Russell Westbrook pa je 15 od svojih 29 točk zbral v zadnji četrtini.

V zadnjeuvrščeni ekipi zahodnega dela je bil najuspešnejši Gorgui Dieng z 21 točkami 14 skokov, moštvo pa je v tretjem delu igre ostalo brez španskega branilca Rickyja Rubia, ki si je zvil gleženj.