2 02.10.2019 21:21:17

Nič od SANJSKEGA UVODA nove zgodbe ljubljanske košarke! Cedevita Olimpija je v Stožicah TAKOLE izgubila!

Olimpija je na uvodu EuroCupa izgubila proti Darušafaki.

Olimpija - Darušafaka 73:79 (24:12, 35:39, 69:73).

* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Mantyla (Finska), Halliko (Estonija), Clemens (Nemčija).
* Cedevita Olimpija: Boatright 2, Murić 10, Mulalić 3, Miller-McIntyre 18, Blažič 10 (2:2), Stipanović 10 (2:4), Simonović 14 (5:5), Zirbes 6.
* Darušafaka: Ozmizrak 9, Agva 2 (0:2), Browne 14 (2:2), Demir 2, Hamilton 9 (1:2), Ozdemiroglu 2, Lamb 13, Jones 9, Guler 3, Colson 16 (5:5).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 9:11, Darušafaka 8:12.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 8:23 (Simonović 3, Blažič 2, Murić 2, Mulalić), Darušafaka 13:37 (Ozmizrak 3, Lamb 3, Jones 3, Browne 2, Guler, Colson).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 17, Darušafaka 19.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so s porazom začeli sezono v evropskem pokalu. Pred 2500 gledalci v Stožicah so morali priznati premoč turški Darušafaki, ki je zmagala z 79:73.

Ljubljančani, ki so si po spodbudnih nastopih na superpokalu lige Aba v Zagrebu močno želeli uspešnega starta v evropskem tekmovanju, so podlegli pritisku in želji ter uvodni dve točki prepustili lanskemu evroligašu in zmagovalcu evropskega pokala iz 2017.

Izbranci trenerja Slavena Rimca so skok izgubili s 28:44, ob tem, da so imeli gostje kar 17 skokov v napadu, hkrati pa so Turkom pustili kar 37 metov za tri točke. Ob 35-odstotnem izkupičku so jih zadeli trinajst, trije igralci so bili uspešni po trikrat.

Cedevita Olimpija je zgledno odigrala le prvo četrtino in uvod v drugo, ko je prišla do 14 točk naskoka (28:14). Tu se ji je igra povsem ustavila, oziroma gostje so zaigrali bolj organizirano, najprej naredili delni izid 13:0, nato pa s 27:11 odšli na odmor s prednostjo štirih točk.

Ljubljančani so v vodstvo prešli le še enkrat. V 37. minuti po trojki Eda Murića (71:70). Darušafaka je nato dosegla pet točk v nizu in zasluženo odnesla dve točki iz Ljubljane.

Pri domačih je izstopal organizator igre Codi Miller McIntyre, ki je dosegel 18 točk (6 skokov, 6 podaj). Štiri manj je zbral Marko Simonović (trojke 3:4), po deset pa so jih prispevali Edo Murić, Jaka Blažič in Andrija Stipanović.

Zeleno-oranžni se bodo v skupini C merili še z italijansko Brescio, francoskim Nanterrom, Unicsom iz Kazana ter Joventutom iz Badalone. Njihov naslednji tekmec bo 9. oktobra v gosteh Unics Kazan.