Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

STA/gv
STA/gv
0 09.11.2014 08:44:15

Končan niz Memphisa

Moštvo lige NBA Memphis Grizzlies, kjer igra tudi Slovenec Beno Udrih, je moralo v noči na nedeljo priznati poraz ekipi Milwaukee Bucks z 92:93. To je bil za Grizlije prvi letošnji poraz.

Udrih je na tekmi v Milwaukeeju odigral 19 minut in dosegel štiri točke in podajo, kar je bilo premalo, da bi njegova ekipa vknjižila še sedmo zaporedno zmago.

Z 22 točkami je bil v dresu Memphisa najboljši Zach Randolph, za Milwaukee je bil z 18 najboljši Gianis Antetokunmpo. Junak tekme pa je bil Brandon Knight, ki je 1,1 sekundo pred koncem po košu in osebni napaki zadel še dodatni prosti met ter se s soigralci veselil tesne zmage. Courtney Lee, ki je pred tem storil prekršek nad Knightom, je nato zgrešil zadnji met in Memphis je po šestih zmagah izgubil prvo tekmo v sezoni.

Igralci San Antonio Spurs, branilci naslova, so na peti tekmi doživeli še tretji poraz. Na domačem parketu so klonili v dvoboju z New Orleans Pelicans z 99:100. Srečanje je odločil Anthony Davis, ki je 6,6 sekunde pred zaključkom postavil končni izid, dosegel pa je 27 točk in 11 skokov. Za gostitelje je Francoz Tony Parker zbral 28 točk, Argentinec Manu Ginobili pa 17.

Edini neporaženi v ligi pa so košarkarji Golden State Warriors, ki so v gosteh ugnali Houston Rockets in domačim prizadejali prvi poraz v sezoni. Stephen Curry je od svojih 34 točk 23 košev nanizal v drugem polčasu, ko so gostje po zaostanku prišli do prednosti, Avstralec Andrew Bogut je dodal 18 skokov; Curry je v zadnji četrtini zadel 14 ročk, imel je še šest uspešnih metov za tri točke in 10 skokov. Za domače je James Harden zbral 22 točk.

Igralci Los Angeles Clippers so doma ugnali Portland Trail Blazers s 106:102, Atlanta Hawks New York Knicks s 103:96, Miami Heat pa Minnesoto Timberwolves s 102:92. Za Miami je Dwyane Wade zadel 25, Chris Bosh pa 24 točk, gostje pa so nekaj ur pred tekmo ostali brez španskega branilca Rickyja Rubia, ki si je zvil levi gleženj. V njegovi odsotnosti se je izkazal Črnogorec Nikola Peković z 19 točkami in 11 skoki.