Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 08.11.2014 08:27:42

Gogi strelsko razpoložen, a brez uspeha

Phoenix Suns
Ponoči je bil v ligi NBA spet slovenski večer. Goran in Zoran Dragić sta s Phoenixom izgubila proti Sacramentu po dveh podaljških s 112:114, Beno Udrih pa se je z Memphisom veselil zmage na gostovanju v Oklahoma Cityju z 91:89.

Phoenix je večji del tekme nadzoroval izid iz prve četrtine, ko so gostitelji povedli za 11 točk. V uvodu zadnje četrtine je prednost ekipe iz Arizone narasla celo na 91:79. Takrat pa se je začel lov Sacramenta, ki je tri minute in pol pred koncem izenačil na 96. točki. Eric Bledsoe je 38 sekund pred koncem celo reševal zaostanek in Phoenixu zagotovil podaljšek.

Phoenix je zmago zapravil še v prvem podaljšku, ki ga je začel z delnim izidom 7:0, žoga pa nato v naslednji treh minutah in pol ni šla več skozi nasprotni obroč in gostje so izenačili. V zadnjem delu podaljška je najprej Dragić najprej zadel dva prosta meta za novo vodstvo, a spretnejši so bili tekmeci in se veselili minimalne zmage.

Pri Phoenixu je bil s 23 točkami najbolj učinkovit Bledsoe,  Goran Dragić je dosegel 22 točk, vpisal še štiri podaje, tri skoke in dve ukradeni žogi, Zoran Dragić pa ni dobil priložnosti za igro. V dresu Sacramenta je DeMarcus Cousins dosegel 25 točk in kar 18 skokov.

"Ne vem, ali so bili moji igralci preutrujeni v zadnji četrtini, saj so akcije izpeljali prepočasi in jih zaključevali v zadnjih sekundah. Normalno smo organizirali napade, a ko se ni izšel prvotni načrt, smo želeli izpeljati naslednjega, ostalo pa nam je le še pet sekund časa," je bil po tekmi povedal trener Phoenixa Jeff Hornacek.

V Oklahoma Cityju so v izredno napeti končnici gostitelji najprej nadoknadili štiri točke zaostanka in po trojki Reggia Jacksona 53 sekund pred koncem povedli z 89:87. A na drugi strani je s trojko za Memphis vrnil Mike Conley, Courtney Lee pa je zmago potrdil tri sekunde pred koncem z zadetim prostim metom. Gostitelji so imeli dve sekundi za izenačenje, a Serge Ibaka z velike razdalje ni zadel meta, ki bi Oklahomi zagotovil celo zmago.

Beno Udrih je dosegel pet točk, vpisal pa še tri podaje in skok v obrambi. Pri Memphisu je bil z 20 točkami najbolj učinkovit Conley, pri domačih pa je dve točki več dosegel Jackson.